Відділ економічного розвитку та інвестицій

УВАГА! ШАНОВНА ГРОМАДО!!!
Згідно чинних вимог законодавства змінено адресу нашого сайту.
З новим сайтом Ви можете ознайомитись за адресою:

https://balakleivska-gromada.gov.ua/

Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі ВЛАСНИЙ ДІМ

***

Дайджест конкурсів та грантів для ОТГ

Пропонуємо вашій увазі актуальну  інформацію про оголошені грантові проекти та конкурси.

 1. Конкурс грантів в рамках Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору»

Дедлайн:  23:59 (за київським часом)18 жовтня 2019

Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» (USAID FST) запрошує зацікавлені організації взяти участь у конкурсі на здобуття грантової підтримки в рамках Щорічного оголошення про реалізацію програми. Дедлайн – 31 березня 2020 року.

Метою цього Оголошення є отримання заявок на фінансування в рамках грантової програми Проекту USAID FST.

Проект USAIDFST запрошує до подання пропозицій на грантове фінансування (концепцій) потенційних партнерів,  зацікавлених у здійсненні заходів, що сприятимуть досягненню цілей та завдань проекту у трансформації та стабілізації фінансового сектору України.

Проект USAID FST розглядатиме пропозиції, подані у відповідь на це Оголошення від таких видів організацій: офіційно зареєстрованих місцевих громадських організацій, асоціацій та суб’єктів господарювання приватного сектору та інших прибуткових та неприбуткових організацій.

Зокрема, як приклад можна навести такі організації:

 • громадські організації: неприбуткові та прибуткові; загальнонаціональні, регіональні, місцеві;
 • приватні підприємства та суб’єкти господарювання;
 • фінансові установи, у тому числі мікрофінансові (МФУ);
 • галузеві/секторальні, торговельні та інші асоціації приватного сектору;
 • наукові установи, навчальні заклади (напр., заклади вищої освіти);
 • професійні асоціації;
 • фонди.

Грантова підтримка надаватиметься проектам, спрямованим на:

 • сприяння більшому доступу споживачів та підприємств до фінансування;
 • покращення фінансового захисту та обізнаності споживачів фінансових послуг;
 • сприяння формуванню довіри до фінансових установ;
 • сприяння розробці та просуванню законодавчих реформ у фінансовому секторі, розкриттю фінансової інформації та фінансової прозорості;
 • підвищення рівню фінансової інклюзивності, допомагаючи постачальникам фінансових послуг у визначенні нових сегментів ринку, пропонуючи нові спеціалізовані продукти та впроваджуючи інновації.

Зокрема, учасники конкурсу мають зробити акцент на заходах, що формують інституційну спроможність надання послуг, що стосуються реформування фінансового сектору: законодавча та регуляторна база, захист споживачів, фінансова інклюзія, фінансове посередництво, транзакції, сприяння підвищенню рівня користування фінансовими продуктами та послугами.

Процес розгляду пропозицій Проектом USAID FST складається з двох етапів. Спочатку необхідно надіслати концепцію (план попередньої діяльності) на адресу: GrantsFTS@dai.com. Концепція має відповідати зазначеним в Оголошенні вимогам. У разі схвалення концепції конкурсною комісією, до учасника звертаються з проханням скласти повну заявку, яка міститиме детальну інформацію щодо запропонованого проекту. Повна заявка подається лише на прохання Проекту USAID FST.

Детальні інструкції щодо змісту та порядку подання концепції викладені у Розділі IV – Інформація про подання заявкиЩорічного оголошення про реалізацію програми.

Сума одного гранту може становити від 10,000 до 100,000 доларів в гривневому еквіваленті.

Термін фінансування діяльності за рахунок гранту може становити до 12 місяців. Всі грантові проекти повинні бути виконані до 30 жовтня 2020 року.

Кінцевий термін подання концепцій: до 23:59 (за київським часом) 31 березня 2020 року. Неповні заявки та заявки, що надійшли пізніше встановленого терміну, будуть автоматично відхилені.

Усі концепцїї отримані вродовж дії цього Оголошення про реалізацію грантової програми будуть розглядатися на поточній основі. Однак, цілком імовірно, що всі наявні кошти для цього Оголошення будуть надані пропозиціям (концепціям), поданим під час першого раунду оцінок. Дедлайн подачі концепцій для першого раунду є 23:59 (за київським часом)18 жовтня 2019.

USAID FST може вирішити повністю або частково фінансувати вибрану заявку. USAID FST залишає за собою право запропонувати грант будь-якому учаснику конкурсу або не запропонувати жодному.

Для отримання додаткової інформації щодо умов конкурсу та процедури подачі заявок просимо звертатися до GrantsFTS@dai.com.

Узагальнені відповіді на всі отримані запитання щодо першого раунду будуть надіслані усім заявникам та зацікавленим сторонам, а також оприлюднені Узагальнені відповіді на всі отримані запитання щодо першого раунду будуть надіслані усім заявникам та зацікавленим сторонам, а також оприлюднені на сторінці програми в соціальній мережі Facebook. Запитання щодо першого раунду оцінювання приймаються до 6 жовтня 2019 включно, подальші отримані запитання будуть розглядатися на поточній основі.

Більш детальну інформацію можна знайти в самому тексті Оголошення про реалізацію програми грантової підтримки в додатку нижче.

ДОКУМЕНТИ: 

У разі виникнення запитань: GrantsFTS@dai.com

 1. IІI тренінг “Жінки-лідерки місцевого самоврядування”: конкурсний набір відкрито

Дедлайн:   13 жовтня 2019 р. 23:59.

 Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, у партнерстві з Асоціацією об’єднаних територіальних громад, оголошує додатковий набір на третій тренінг «Жінки-лідерки місцевого самоврядування»!

Тренінг зорієнтований на потреби представниць місцевого самоврядування та спрямований на формування дієвої мережі жінок-лідерок об’єднаних територіальних громад. Головною метою навчання є посилення ролі жінок в територіальних громадах, підвищення їх професійних знань щодо реформи, а також лідерських якостей шляхом оволодіння техніками ефективної комунікації, роботи в команді, переговорних практик, з особливим акцентом на специфіку роботи у сфері місцевого самоврядування.

Навчання відбудеться:
– 4-5-6 листопада 2019 року (1 очна сесія)
– 26-27-28 листопада 2019 року (2 очна сесія).

Місце проведення – м. Київ. Проект DESPRO покриває усі витрати на навчання/проживання/харчування/трансфер до/від місця проведення заходу, окрім проїзду до та з м. Києва.

Проект DESPRO відбирає до навчання активних лідерок місцевого самоврядування – представниць об’єднаних громад та запрошує до участі у конкурсі есе на тему:

«Чому гендерна рівність важлива у місцевому самоврядуванні?»

Проект DESPRO заохочує авторок описати у публіцистичному стилі свою позицію стосовно гендерної рівності, можливостей та проблем реалізації лідерських якостей жінками в громадах і підкріпити це прикладами із власного життя.

Відбір на основі есе відбудеться за наступними критеріями:

 • Авторка повинна бути представницею ОТГ або працювати у ОМС
 • Есе має демонструвати власну позицію авторки щодо гендерної рівності, жіночого лідерства
 • Есе має бути стилістично витриманим та грамотно написаним
 • Розмір есе має бути не більше 2 сторінок А4 і не менше 1 сторінки А4
 • Під текстом есе має бути чітко зазначено повне ім’я авторки, посада та місце роботи, громада, яку вона представляє, область, і контактні дані авторки (телефон, електронна адреса).

За результатами конкурсу есе буде відібрано авторок, яких запросять до участі у тренінгу та опублікують їхні есе на інформаційних ресурсах про децентралізацію.

Просимо надсилати есе на електронну пошту l.antonenko@despro.org.ua.

Крайній термін надсилання есе – 13 жовтня 2019 р. 23:59.

Успіхів та натхнення авторкам!

Стежте за новинами на Facebook-сторінці проекту DESPRO та Асоціації об’єднаних територіальних громад, а також  приєднуйтеся до групи «Жінки-лідерки місцевого самоврядування»!

    У разі виникнення запитань:

l.antonenko@despro.org.ua.

 1. Зміцнення спроможності Уряду України та організацій громадянського суспільства ефективно співпрацювати

Офіс Координатора проектів ОБСЄ в Україні спільно з Офісом Президента України та Міністерством молоді та спорту України у рамках проекту «Зміцнення спроможності Уряду України та організацій громадянського суспільства ефективно співпрацювати». Організовує серію регіональних семінарів-тренінгів «Організації громадянського суспільства як надавачі соціальних послуг: існуючі державні механізми регулювання та фінансування».

Семінари-тренінги відбудуться в наступних регіонах за розкладом:

15 жовтня  2019 р., м. Краматорськ – запрошуються представники Луганської та Донецької областей;  останній термін подання заявок: 8 жовтня 2019 року;

16 жовтня  2019 р., м. Харків – запрошуються представники Харківської, Дніпропетровської, Полтавської та Сумської областей; останній термін подання заявок: 9 жовтня 2019 року;

17 жовтня  2019 р., м. Київ – запрошуються представники Київської, Вінницької, Чернігівської та Житомирської областей; останній термін подання заявок: 10 жовтня 2019 року;

21 жовтня  2019 р., м. Львів – запрошуються представники Львівської, Чернівецької  Івано-Франківської, Закарпатської областей; останній термін подання заявок: 14 жовтня 2019 року;

22 жовтня  2019 р., Луцьк – запрошуються представники Волинської, Тернопільської, Хмельницької та Рівненської областей; останній термін подання заявок: 15 жовтня 2019 року;

25 жовтня  2019 р., м. Одеса – запрошуються представники Миколаївської, Одеської, Херсонської та Кіровоградської областей: останній термін подання заявок: 18 жовтня 2019 року;.

Для подання заявки на участь у заході заповніть, будь ласка, цю анкету (https://forms.gle/dNJefELVKJecVSRz9 ). . Відбір учасників буде здійснюватися  за результатами відповідей на обов’язкові запитання в анкеті. Звертаємо Вашу увагу на те, що тільки відібраних кандидатів буде повідомлено про результати розгляду заявок. Підтвердження реєстрації учасника та інформація про місце проведення заходу буде надіслано на вказану в анкеті адресу електронної пошти.

ОБСЄ прагне досягти збалансованого залучення жінок і чоловіків з різних регіонів України незалежно від їхньої релігійної, етнічної та соціальної належності.

Офісом Координатора проектів ОБСЄ в Україні забезпечуються харчування та покриваються транспортні витрати учасників (Транспортні витрати: учасники мають самостійно придбати квитки для подорожі до/з міста в якому проводиться тренінг. Офіс Координатора проектів ОБСЄ в Україні відшкодує витрати на проїзд для учасників у межах тарифу «купе» чи «Інтерсіті» 2 клас, а також квитки на автобус. Для відшкодування вартості проїзду учаснику необхідно буде надати оригінали проїзних документів в обидві сторони та документ, що засвідчує особу.

У разі виникнення запитань просимо звертатися до пані Анастасії Шовкопляс, асистента проектів відділу розвитку громадянського суспільства в Україні Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні за ел.поштою: anastasiia.shovkoplias@osce.org

 1. ООН оголошує другий конкурс бізнес-грантів на сході України 

Дедлайн: 2 жовтня 2019 року

Програма ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки урядів Польщі та Японії оголошує конкурс малих бізнес-грантів на започаткування, відновлення чи розширення мікро, малих та середніх підприємств на підконтрольних уряду України територіях Луганської та Донецької областей.

Грантова підтримка надаватиметься на започаткування, відновлення та розширення мікро, малих та середніх бізнесів в підконтрольних уряду України районах Луганської та Донецької областей з метою створення робочих місць для переселенців та місцевого населення.

Максимальна сума гранту на реалізацію одного бізнес-проекту становить:

 • до 250,000 грн. зможуть отримати особи, які планують створити протягом реалізації̈ бізнес-плану не менше 4-х робочих місць (підприємець та не менше трьох найманих робітників);
 • до 200,000 грн. зможуть отримати ті, хто створюватиме не менше 3-х робочих місць (підприємець та не менше двох найманих робітників);
 • до 150,000 грн. зможуть отримати ті, хто створюватиме не менше 2-х робочих місць (підприємець та один найманий робітник);
 • до 100,000 грн. буде виділено для підприємців, що створюватимуть 1 робоче місце (власне сам підприємець).

Гранти надаються виключно повнолітнім, дієздатним та правоздатним громадянам України, які постійно проживають на підконтрольних уряду України районах Луганської та Донецької областей. Не можуть одночасно претендувати на отримання гранту особи, які перебувають між собою у родинних зв’язках (наприклад, учасником конкурсу є одночасно чоловік та дружина, або батько й донька/син). У такому разі грант може бути надано лише одному члену родини.

Для отримання інформації щодо умов конкурсу та процедури подачі заявок запрошуємо звертатися до Творчого центру ТЦК, а саме: на сайт ТЦК – www.ccc-tck.org.ua/active/; окремий сайт грантової програми; на сторінку ТЦК в соціальній мережі Facebook www.facebook.com/ccc.creative.centre, або електронною поштою info@ccc.kiev.ua, або за телефоном 0-(800)-406-411.

Для участі в конкурсі бажаючі повинні заповнити заявку і з необхідними додатками подати її ВИКЛЮЧНО з 2 жовтня 2019 року через онлайн систему прийому заявок за посиланням www.grant.ccc-tck.org.uaБільш детальна інформація про конкурс та його вимоги, рекомендації з підготовки бізнес-планів та інструкція з подачі онлайн заявки розміщені в Посібнику з підготовки та подання заявок на участь у ІІ конкурсі.

Кінцевий термін подання заявок: до 23:59 (за київським часом) 14 жовтня 2019 року. Неповні заявки, та заявки, що надійшли пізніше встановленого терміну, будуть автоматично відхилені.

Адміністративну та організаційну підтримку грантового конкурсу забезпечує Благодійний фонд «Творчий центр ТЦК».

Додатково, в кожній цільовій області будуть проведені інформаційні заходи щодо роз’яснення умов конкурсу (графік інформаційних заходів буде розміщений на вищенаведених інформаційних ресурсах).

Адміністративну та організаційну підтримку грантового конкурсу забезпечує Благодійний фонд «Творчий центр ТЦК».

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії

ДОКУМЕНТИ: 

  Посібнику з підготовки та подання заявок на участь у ІІ конкурсі 

У разі виникнення запитань:

Facebook www.facebook.com/ccc.creative.centre, або електронною поштою info@ccc.kiev.ua, або за телефоном 0-(800)-406-411.

 1. Програма «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів»

Дедлайн:  до 8 жовтня 2019 року.

Центр «Розвиток КСВ» за сприяння Mondelēz International Foundation проводять новий етап Програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів». Розмір гранту – до $5000. Дедлайн реєстрації – 8 жовтня 2019 року.

В рамках програми заклади:

 • розроблять план активностей на тему здоров’я (здорове харчування, фізична активність, дизайн закладів, психологічний клімат) і впровадять їх;
 • стануть частиною спільноти Healthy Schools;
 • отримають визнання та цінні призи за активність;

А головне, і це мета Програми – надихнути дітей та їх батьків свідомо ставитись до власного здоров’я. Зареєстровані заклади протягом жовтня-травня 2019-2020 н.р. зможуть позмагатися у реалізації власних міні-проектів на тему здоров’я, щоб спільно популяризувати здоровий спосіб життя.

Програма реалізується у всіх закладах загальної середньої освіти на всій території України, окрім територій ООС та тимчасово окупованих територій АР Крим.

За результатами реалізації міні-проектів трьом найактивнішим закладам освіти буде присуджено гранти на закупівлю STEM*-обладнання на загальну суму 10 000 USD (*STEM: S-science, T-technology, E-engineering, M-mathematics): 1 місце – $5000, 2 місце – $3500, 3 місце – $1500.

Для участі необхідно заповнити реєстраційну форму до 8 жовтня 2019 року.

Детальніше про Правила програми.

Контакти: ai@csr-ukraine.org, 067 469 71 77, Анна Іванова, Центр «Розвиток КСВ»

Про програму:

Програма “Healthy Schools: заради здорових та радісних школярів” – це програма, що реалізується Центром “Розвиток КСВ” та  Mondelēz International Foundation з метою популяризації здорового способу життя, раціонального харчування серед учнів та концепції “здорового дизайну” рекреацій та приміщень,  де перебувають і харчуються діти. У 2018-2019 роках програма охопила понад 500 закладів загальної середньої освіти, більш ніж 103 тисячі школярів по всій країні.

ДОКУМЕНТИ:

Для участі необхідно заповнити реєстраційну форму до 8 жовтня 2019 року.

Детальніше про Правила програми.

У разі виникнення запитань:

ai@csr-ukraine.org, 067 469 71 77, Анна Іванова, Центр «Розвиток КСВ»

 

 1. Конкурс проектів для розвитку талантів сільських дітей

Дедлайн: до 30 листопада.

А ми до вас із гарними новинами! Фонд “Я майбутнє України” постійно думає про те, яким чином змінити життя бідних дітей. Ми намагаємося допомогти із лікуванням, зібрати до школи, покращити житло. Та при цьому постійно залишається важливе стратегічне питання – освіта і розвиток. У сучасному світі без певного рівня освіти знайти собі місце – дуже складно! І до того ж, як свідчать західні дослідження, найефективнішим методом протидії підлітковій злочинності, алкоголізму та наркоманії – є зайнятість підлітків.

Діти, які активно включені у позашкільну діяльність, значно рідше потрапляють у неприємності, бо їх природний потяг до активності та дослідження світу скерований у здорове русло. Та, на жаль, у сільських дітей значно менші можливості у цьому напрямку. Не у всіх селах є музичні та художні школи, спортивні секції чи аматорські театри. Зпочаткувавши постійну футбольну команду у селі Мигове, ми у фонді зрозуміли – це воно! Це те, що необхідно у кожному селі! Тому Фонд “Я майбутнє України” РОЗПОЧИНАЄ КОНКУРС ПРОЕКТІВ ДЛЯ РОЗВИТКУ ТАЛАНТІВ СІЛЬСЬКИХ ДІТЕЙ. Світова історія знає чимало талантів, які виросли у бідних сім’ях. Ми хочемо дати такий шанс і українським сільським дітям.

Отже! Протягом осені ми приймаємо на розгляд ваші проекти позашкільного розвитку сільських дітей у трьох напрямках:
мистецтво, спорт, наука. 

Ваші проекти чекаємо на пошті – marta.lev.ua@gmail.com. У підсумку ми оберемо два із них, які фонд у подальшому повністю профінансує та забезпечить усім необхідним.

Отже:
Ви маєте надіслати свій проект на нашу пошту до 30 листопада.

Проект має дати доступ до занять усім дітям села, незалежно від їх матеріального статку, національності, статі та релігії
Проект має реалізовуватись у громаді конкретного села.

У проекті мають бути ретельно розписані усі деталі його реалізації (хто проводитиме заняття, де вони проходитимуть, яке потрібне обладнання і тд).

У проекті має бути представлений повний бюджет впровадження і щомісячної підтримки занять.

Намагайтесь, аби ваш проект був актуальним (аби діти справді були зацікавлені у цих заняттях), перспективним (аби навички, які отримають діти, справді вплинули на їх життя), та цікавим (відрізнявся від інших ідей, які ми отримаємо).

І, звісно, звертаємося до благодійників – дуже чекаємо Ваших ініціатив! Якщо Ви хочете підтримати конкретні теми (можливо, Ви займаєтесь it, чи полюбляєте саме астрономію), чи конкретні регіони – ми допоможемо Вам знайти прекрасних підшефних і змінити чиєсь життя! Коли-небудь Вам може подякувати Нобелівський лауреат, що саме Ви обладнали лабораторію у його селі, чи відомий атлет розповідатиме у своїх інтерв’ю, що без Вас він би ніколи не почав займатися спортом! Ми шукаємо людей, які вірять в українських дітей, і зможуть допомогти їм розкрити свої таланти!

Чекаємо на Ваші ідеї із нетерпінням! У кожній дитині є надзвичайний талант, і це робота дорослих – створити світ, який дасть змогу його розкрити!

У разі виникнення запитань:

marta.lev.ua@gmail.com

 1. USAID Проект енергетичної безпеки оголошує початок грантової програми

Дедлайн: до 30.04.2020 

USAID Проект енергетичної безпеки (ESP) працює з Урядом України, приватним сектором та громадянським суспільством для підвищення енергетичної безпеки України, трансформації енергетичного сектору країни у сучасний, орієнтований на ринок та інтегрований з ЄС фактор зростання.

Справжня енергетична безпека вимагає, щоб якісні енергетичні послуги були доступними, надійними та безпечними для всіх українців.

До конкурсу запрошуються:

 • Неурядові організації (НУО), зареєстровані та правочинні згідно з законодавством України (гранти у грошовій та негрошовій формі);
 • державні установи (гранти виключно у негрошовій формі).

Пріоритетні напрямки:

 • Надання допомоги Уряду України для забезпечення усіх громадян доступною, надійною, сталою та безпечною енергією;
 • Підтримка Уряду України в інтеграції до європейських енергетичних ринків шляхом допомоги ключовим державним органам та регулятору у виконанні вимог енергетичного законодавства ЄС, включаючи Третій енергетичний пакет;
 • Зміцнення енергетичної безпеки України завдяки реформуванню конкурентних ринків шляхом відокремлення функцій передачі та розподілу від генерації, а також виробництва і постачання в секторах природного газу та електричної енергії;
 • Створення конкурентних ринків електричної енергії, природного газу та теплової енергії;
 • Збільшення постачання енергії в Україні шляхом сприяння інвестиціям у сектор енергетики завдяки активній участі приватного капіталу та збільшення виробництва відновлюваної енергії.

Приклад грантової діяльності: грант може надаватись неприбутковим організаціям, які проводять навчання для вразливих груп населення, жінок, ветеранів АТО та молоді для удосконалення навичок з встановлення та/або обслуговування обладнання, що використовується у секторі відновлюваної енергетики.
В рамках грантів може забезпечуватись підтримка заходів щодо перевірки концепцій для технологій відновлюваної енергії або прискорення придбання засобів, які можуть сприяти широкомасштабному використанню відновлюваної енергії.

Як подати заявку?

Подача заявок відбувається у два етапи.
На першому етапі заявники подають короткий концептуальний документ (заявку в стислому вигляді) українською або англійською мовами. Грантодавець визначає чи відповідає концептуальний документ цілям ESP.
Якщо концепція заявника отримає позитивну оцінку, в цьому випадку організацію буде запрошено до участі в другому етапі – подання розгорнутої заявки на грантове фінансування.

Кінцевий термін подачі заявок:

30 квітня 2020 року. Грантові заявки оцінюються по мірі надходження.

Суми грантів: від 10 000 до 300 000 доларів США у гривневому еквіваленті. ESP залишає за собою право фінансувати запропоновані проекти повністю або частково.

Строк дії грантового проекту: тривалість запропонованого проекту не повинна перевищувати 24 (двадцять чотири) місяці.

Види грантів:

 • FAA – Контракти на фіксовану суму: кошти, які видано на основі визначених «етапів» або результатів роботи;
 • Спрощений або стандартний грант: грант з відшкодуванням витрат;
 • Негрошовий грант: закупівля та постачання матеріалів/обладнання та/або послуг.

Може застосовуватися також гібрид двох грантів, при цьому найпоширеніший гібрид – контракт на фіксовану суму з часткою в негрошовій формі.

Отримати більш детальну інформацію можна за посиланням.

Також ви можете надіслати запит на електронну адресу UESPgrants@tetratech.com.

ДОКУМЕНТИ: 

https://drive.google.com/drive/folders/1xPNr55wq_H0YhHWFjII1E5msWn4qBeh4

У разі виникнення запитань: UESPgrants@tetratech.com.

 1. Гранти для міського розвитку в рамках програми «Actors of Urban Change»

Дедлайн: 30 жовтня 2019 року.

Данська Рада у справах Біженців (ДРБ) розробляє нову програму економічного розвитку Донецької та Луганської областей, спрямовану на підтримку вразливих верств населення шляхом посилення їх ролі в місцевій економіці та залучення у виробничо-збутові ланцюжки. Дедлайн – 30 жовтня 2019 року.

ДРБ шукає шляхи та можливості поліпшення умов життя місцевого вразливого населення, шляхом збільшення їх доходів, що може бути реалізовано через спів-інвестування в місцеву економіку у співробітництві з партнерами з бізнес-сектора.

Такими бізнес-партнерами можуть бути приватні підприємства будь-яких форм реєстрації, об’єднання виробників сільськогосподарської продукції, а також комунальні підприємства місцевих органів влади. Партнерство будездійснюватися за принципом спів-фінансування як ДРБ, так і бізнес-партнером.

Основні умови планованої програми[1]:

– Кінцевим результатом проекту повинно бути збільшення доходів місцевого населення на певній цільовій території в Донецькій та/або Луганській області, в тому числі за рахунок їх прямого залучення у виробничо-збутові ланцюжки;

– Ідея проекту повинна передбачати розширення бізнес-діяльності партнера, а також залучення місцевого вразливого населення, включаючи внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали від конфлікту, як однієї зі складових частин даного бізнес-проекту. При цьому створення нових офіційних робочих місць не є обов’язковою умовою програми;

– Проект повинен бути прибутковим для бізнес-партнера;

– Передбачувана сума грантової підтримки від 10000 до 100000 доларів США;

– Спів-інвестиція з боку бізнес-партнера у розмірі до 50% від загальної вартості проекту, у фінансовій або нефінансовій формі.

Кінцевий термін подачі заявок: 30 жовтня 2019г.

Якщо ви зацікавлені у співпраці з ДСБ, будь ласка, перейдіть за посиланням https://forms.gle/pf1wjt3zTQNMFMxdA та заповніть коротку заявку. З усіх питань просимо звертатись за телефонами: +38-093-073-53-73 (Ольга), +38-093-076-03-07 (Анна).

[1] Звертаємо Вашу увагу на те, що на сьогоднішній день програма знаходиться у стадії розробки та подальшого подання донорським організаціям на розгляд. Умови програми є гнучкими та можуть змінюватися, в тому числі і у напрямках, запропонованих в отриманих заявках.

ДОКУМЕНТИ:

https://forms.gle/pf1wjt3zTQNMFMxdA

У разі виникнення запитань:

+38-093-073-53-73 (Ольга), +38-093-076-03-07 (Анна).

 

 1. Конкурс мікрогрантів на розвиток бізнесу та підвищення особистої конкурентоспроможності

Дедлайн:  01.04.2019 – 31.12.2019.

Маріупольська Спілка Молоді у співпраці з Данською радою у справах біженців за фінансової підтримки Європейського Союзу оголошує нову програму, спрямовану на підтримку малого бізнесу та самозайнятості для молоді Донецької області.

Більше можливостей для отримання фінансування у розділі «Гранти»

Маріупольська Спілка Молоді у співпраці з Данською радою у справах біженців (Danish Refugee Council) за фінансової підтримки Європейського Союзу (European Union) оголошує нову програму в межах європейської ініціативи «EU4Youth», спрямовану на підтримку малого бізнесу та самозайнятості для молоді Донецької області, яка постраждала від конфлікту на сході України.

У межах програми будуть надаватися гранти двох типів:

 1. 150 грантів на започаткування нового, відновлення або розширення існуючого бізнесу – середній розмір гранту складе 830 євро. На цю суму ви можете придбати необхідну техніку, обладнання, засоби виробництва. Грант можна використовувати також на витратні матеріали (до 10% від загальної вартості).
 2. 100 грантів на додаткове професійне навчання – середній розмір гранту складе 375 євро. Ви можете обрати програму підвищення кваліфікації або офлайн чи онлайн-курс з будь-якої спеціальності: програмування, інтернет-маркетинг, косметологія, манікюр тощо. Умова — завершення навчання до грудня 2020 року та надання сертифіката після закінчення курсу.

Головна мета конкурсу грантів – допомога молодим людям, що постраждали від конфлікту на сході України шляхом підвищення їхньої персональної конкурентоспроможності на ринку праці, а також створення і розвиток власного бізнесу.

Взяти участь в конкурсі можуть внутрішньо переміщені особи та особи, які постраждали від конфлікту в Україні, віком від 18 до 35 років включно, що зареєстровані та проживають на підконтрольній українському уряду території Донецької області.

Пріоритет участі мають внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю та особливими потребами, молоді жінки, молоді люди групи соціального ризику.

Критерії відбору учасників програми:

 1. Життєздатність та реалістичність бізнесідеї, розуміння заявником схеми її реалізації
 2. Актуальність і збалансованість бюджету бізнесідеї
 3. Доведена мотивація в отриманні нових або покращенні існуючих професійних навичок. Розуміння заявником схеми практичного застосування отриманих навичок в майбутньому
 4. Наявність кваліфікованого та сертифікованого постачальника відповідних послуг
 5. Особлива перевага надається молодим жінкам-заявницям, заявникам з інвалідністю або соціальними ризиками

Щоб заповнити заявку, перейдіть за посиланням.

Увага! Заповнення заявки не гарантує автоматичного отримання гранту. Кожна заявка буде розглянута конкурсною комісією, яка приймає рішення щодо подальшої участі заявки в програмі. 

ДОКУМЕНТИ:

Щоб заповнити заявку, перейдіть за посиланням.

У разі виникнення запитань:  

 • Північна частина Донецької області: +38 066 045 10 21 Тетяна
 • Південна частина Донецької області: +38 068 219 64 98 Олексій
 1. Фінсько-український трастовий фонд

Енергоефективність, відновлювана енергетика та альтернативні види палива

Трастовий фонд забезпечує грантове фінансування для стимулювання співпраці двох країн у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Повна інформація про ФОНД: http://www.nefco.org/work-us/our-services/grants/finland-ukraine-trust-fund

Програма

Ціль Трастового фонду – сприяти співпраці між Фінляндією та Україною та визначити можливості надання консультаційних послуг та інвестицій для проектів у сферах енергоефективності, відновлюваних джерел енергії, виробництва енергії з відходів та створення інтелектуальних енергетичних систем.

Трастовий фонд фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та управляється НЕФКО.

Місцевий координатор – Держенергоефективності.

Діяльність Трастового фонду буде зосереджена на наступних сегментах:

 1. Відновлювана енергія та виробництво енергії з відходів
 • Інтеграція відновлюваних джерел енергії та виробництва енергії з відходів в енергосистеми при забезпеченні стабільності національної системи
 • Використання цих джерел енергії у виробництві електроенергії, а також у секторах опалення та охолодження
 • Збільшення частки електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел та відходів
 • Ефективні логістичні заходи для біоенергетики, утилізація відпрацьованого палива
 • Створення нового національного інструменту фінансування для залучення інвестицій у відновлювану енергетику
 1. Виробництво електроенергії та тепла
 2. Мережі централізованого теплопостачання
 • Енергоефективність у будівлях, промисловості
 1. ІТ-рішення та розподільчі мережі.
 2. Розвиток партнерських відносин у контексті програм багатосторонніх розробок та проектів міжнародних фінансових установ:
 • Інтелектуальні енергетика та енергетичні системи, використовуючи наявні чисті джерела енергії

Обсяг та умови фінансування

 • Фінансування демонстраційних проектів може надаватися як грантове фінансування українським підприємствам з наданням переваги МСП (малим та середнім підприємствам) для державних та приватних проектів.
 • Як правило, потрібний власний внесок власників проекту, проте технічна допомога, наприклад, консалтинг та програмне забезпечення, може бути підтримано із покриттям до 100% вартості.
 • Закупівлі повинні бути прив’язані до фінської частки, що означає, що кожен проект повинен мати інтерес у Фінляндії у формі консалтингу, поставок або інвестицій. Рівень фінської частки становить щонайменше 30% від загальної вартості проекту. Вибраними консультантами є, головним чином, компанії, зареєстровані у Фінляндії.
 • Закупівлі, пов’язані з діяльністю, що підлягає фінансуванню, здійснюються у відповідності до Рекомендацій щодо закупівель НЕФКО.
 • Є можливості поєднання грантів з іншими фінансовими інструментами НЕФКО – позики в Investment Fund loansFacilities for Cleaner ProductionEnergy Saving Credits.
 • Кошти будуть використані виключно для фінансування діяльності, яка відповідає критеріям ОДР, встановленим КСР ОЕСР (OECD DAC).
 • Кошти планується виплатити до кінця 2021 року.

Демонстративні проекти

Грантова підтримка може бути поширена на демонстраційні проекти, якщо;

(і) проекти є трансформаційними, інноваційними та впроваджують нові технології на місцевому ринку;

(іі) партнер зобов’язується здійснити проект за допомогою грошового або натурального внеску;

(ііі) проект, імовірно, не буде реалізовано без підтримки цього гранту.

Крім того, демонстративні проекти повинні

 • приносити користь не тільки локально, а й на національному рівні;
 • бути інноваційними;
 • впроваджуватися на основі відомих і перевірених технологій;
 • бути економічно ефективними;
 • бути доступними і не мати негативного впливу на вразливі групи споживачів;
 • підвищувати енергоефективність на рівні системи, підсистеми чи компонентів;
 • бути екологічно стійкими;
 • бути фінансово стійкими після грантової підтримки;
 • бути прикладами найкращих практик та найкращих доступних технологій;
 • бути здатними до мультиплікації.

Технічна допомога

Фінансування для Технічної допомоги (ТД), також окреме, може бути надано різним видам проектів, включаючи послуги програмного забезпечення, законодавчу підтримку та створення інструментів фінансування, ноу-хау, виробництво енергії з відновлюваних джерел енергії тощо.

Фінансування також може надаватися експертним службам для підтримки Держенергоефективності, спираючись на їхні пропозиції, а також надається довгостроковими місцевими фахівцями та консультантами або короткостроковими зовнішніми консультантами. Ці рекомендації охоплюють також ТД та консалтингові проекти.

Зокрема, проекти, які мають право на фінансування ТД та консультаційних проектів, повинні:

 • приносити користь не тільки локально, а й на національному рівні
 • бути прогресивними, демонстративними та інноваційними
 • підвищувати довіру інвесторів до енергетичного сектору
 • підтримувати ратифікацію «чистої» енергетичної політики
 • надавати нові можливості для підтримки політики у сферах співпраці у рамках цього фонду
 • сприяти залученню прямих іноземних інвестицій
 • підтримувати національний інструмент фінансування

Як подати заявку на фінансування з Програми?

Щоб подати заявку на фінансування з Трастового фонду, заповніть Заявку для участі.

Ви можете запросити форму Заявки у формі Word від контактних осіб нижче. Зверніть увагу, що заповнені форми заявки повинні бути подані в електронній формі за адресою: finland.trustfund.proposals@gmail.com.

Для отримання додаткової інформації про Програму, будь ласка, зв’яжіться з нами:

 • Директор Проекту, Яркко Олкінуора (Фінляндія): +358 40 0805056 або jarkko.Olkinuora@fcg.fi
 • Керівник групи, Андрій Левконюк (Україна): +380 97 6405390 або andrew.levkonyuk@fcg.fi

Доступне фінансування з Трастового фонду здійснюється за пропозицією, отриманою від заявників, та її подальшої оцінки Комітетом з оцінки та моніторингу Трастового фонду,затвердженням Інвестиційним комітетом НЕФКО та затвердженням без заперечень Міністерством закордонних справ Фінляндії.

Джерело: http://www.nefco.org/work-us/our-services/grants/finland-ukraine-trust-fund

 ДОКУМЕНТИ:

Щоб подати заявку на фінансування з Трастового фонду, заповніть Заявку для участі.

У разі виникнення запитань:

Для отримання додаткової інформації про Програму, будь ласка, зв’яжіться з нами:

 • Директор Проекту, Яркко Олкінуора (Фінляндія): +358 40 0805056 або jarkko.Olkinuora@fcg.fi
 • Керівник групи, Андрій Левконюк (Україна): +380 97 6405390 або andrew.levkonyuk@fcg.fi
 1. Український культурний фонд оголосив нові грантові програми на 2019 рік

Одними з першорядних стратегічних цілей УКФ є сприяння творенню національного культурного продукту, промоція та розповсюдження української культури. Відштовхуючись від них, було розроблено вісім конкурсних програм, які охоплюватимуть різні сектори культури та аудиторії потенційних грантоотримувачів. Програми запускатимуться поступово, протягом першої половини 2019 року. Спільний бюджет грантів становить 641 мільйон гривень.

Першими програмами, на які вже відкрито реєстрацію, стали:

 1. «Створюємо інноваційний культурний продукт» ‒ програма, спрямована на створення умов для культурного самовираження шляхом творення інноваційного конкурентоспроможного культурного продукту. Культурним продуктом у рамках програми є творчий та інтелектуальний результат людської праці в процесі культурної діяльності, творення якого направлено на сприяння розвитку культурної галузі. Загальний бюджет програми – 81 млн. гривень. У її рамках можна подавати проекти трьох типів: індивідуальні, національної співпраці, міжнародної співпраці. Терміни подачі заявок: 31.01 – 01.03.2019.
 2. «Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти» – спрямована на сприяння обміну знаннями, досвідом та ідеями в галузі культури та мистецтв, а також на відкриття нових мистецьких практик та імен. Загальний бюджет програми – 70 млн. гривень. Програма складається з чотирьох лотів – «Освітні програми», «Мобільність та програми обміну», «Резиденції», «Дебюти», на кожен з них можна подавати проекти трьох типів: індивідуальні, національної співпраці, міжнародної співпраці. Терміни подачі заявок: 31.01 – 17.03.2019.

Наступними будуть відкриті до прийому заявок такі програми:

 • «Український культурний монітор» – програма спрямована на дослідження стану культурних, креативних та аудіовізуальних секторів України. Загальний бюджет програми – 10 млн. гривень. Терміни подачі заявок: 11.02 – 22.03.2019.
 • «Знакові події для української культури» – програма спрямована на сприяння створенню позитивного іміджу України на міжнародній культурній арені. Загальний бюджет програми – 60 млн. гривень. Терміни подачі заявок: 11.02 – 22.03.2019.
 • «Підсилення потужності українського аудіовізуального сектора» – програма покликана підтримувати та розвивати український кінематограф, стимулювати молодих митців до створення кінематографічного конкурентоспроможного продукту. Загальний бюджет програми – 400 млн. гривень. Терміни подачі заявок: 11.02 – 22.03.2019.
 • «Інклюзивне мистецтво» – розробляється спільно з Британською Радою в Україні, має на меті забезпечення культурних прав людей з інвалідністю. Загальний бюджет програми – 20 млн. гривень. Терміни подачі заявок: 18.03 – 26.04.2019.

Останні дві програми, «Промоція культури та місцевий розвиток» і «Розбудова зв’язків ‒ мережування», доопрацьовуються і незабаром з’являться на офіційному сайті УКФ.

Докладно про нові програми та правила для заявників: https://ucf.in.ua/programs

У разі виникнення запитань: 

+38 (050) 629-18-08

+38 (044) 504-22-66

info@ucf.in.ua

 1. Конкурс ідей для партнерства у краудфандинговій ініціативі «Культура.Спільнота»

Дедлайн: Конкурс триває постійно до 15 жовтня 2019 року.

Міжнародний фонд «Відродження» оголошує конкурс ідей для партнерства у краудфандинговій ініціативі «Культура. Спільнота». Завдяки підтримці, громадські організації, які реалізують проекти у сфері культури та залучають кошти спільноти отримають додаткові можливості для реалізації своїх ідей. Підтримка проектів відбуватиметься таким принципом. Якщо ви зібрали заявлену суму на краудфандингу, то Фонд додає таку ж, але не більше 150 тисяч гривень. Дедлайн – 15 жовтня 2019 р.

Наприклад:

Заявили 80 тис. грн. -> Зібрали 80 тис. грн. -> Отримали + 80 тис. від Фонду

У конкурсі можуть брати участь організації з усіх регіонів України.

Конкурс триває постійно до 15 жовтня 2019 року.

Більш детально за посиланням.

ДОКУМЕНТИ: 

Для участі потрібно заповнити коротку заявку з описом вашої ідеї та планів щодо краудфандінгової кампанії. Заповнену анкету слід відправити на електронну адресу: mykhaylova@irf.ua.

У разі виникнення запитань: 

mykhaylova@irf.ua.

 1. Біржа праці для об’єднаних територіальних громад

Біржа праці для об’єднаних територіальних громад створена за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні й сприятиме українським ОТГ у пошуку кадрів, а людям – у пошуку роботи. Ми прагнемо встановити контакт між робітником та роботодавцем, які потребують один одного,
незалежно від місця проживання. Біржа праці діятиме по всій Україні, виключно для ОТГ, але доступ до неї ми відкриємо і для корпоративних партнерів, які працюють на території об’єднаних громад та поза ними, і мають потребу в кадрах. Для усіх користувачів від об’єднаних територіальних громад послуги Біржі з пошуку кадрів / роботи –БЕЗКОШТОВНІ.

Умови роміщення вакансій та іншої інформації від підприємств та організацій, розташованих поза межами ОТГ, будуть розміщені на сайті Біржа праці ОТГ в розділі Про біржу – його ми відкриємо до кінця березня – за запитом користувачів, що надходять до Біржі. Зараз корпоративні партнери можуть
звязатися з біржею через зворотний звязок на сайті або у приваті на сторінці FB іржа праці ОТГ. Щоб скористатися послугами Біржі, достатньо зайти на сайт http://jobcenter-otg.com.ua/  та пройти реєстрацію у Персональному кабінеті.
У відповідь Ви отримаєте особистий код для подальшого безперешкодного доступу до ресурсу (детальна інструкція – на сайті Біржі праці ОТГ).
На сайті Біржа праці ОТГ Ви знайдете корисну інформацію щодо працевлаштування, профорієнтації  та навчання, відкриття нового бізнесу, досвіду українських об’єднаних громад, юридичні консультації, зможете поставити свої запитання.

Окремий розділ ми присвятили проектам для ОТГ, запитам на проекти від ОТГ та проектам взаємодії громад. Ви можете розміщувати свої запити щодо проектів, яких потребує Ваша громада, а також щодо необхідних Вашій ОТГ консультацій та експертизи у відповідних розділах сайту.
Команда Біржі також готова організовувати навчання, тренінги з актуальних для ОТГ питань, профорієнтації, комунікацій тощо – із залученням фахових спеціалістів, експертів, представників інших об’єднаних громад.
Проектна команда Біржі праці ОТГ буде вдячна Вам за коментарі та побажання щодо вдосконалення роботи нашої Біржі та її змісту.  Ми також готові публікувати інформацію про цікаві події у Вашій громаді, пов’язані зі створенням робочих місць, навчанням, новими проектами та проектами взаємодії з іншими громадами.
Ми також будемо вдячні, якщо інформацію про нові можливості з працевлаштування буде надано членам Вашої ОТГ.

У разі виникнення запитань: 

Запрошуємо до спілкування:  через форму зворотного зв’язку на сайті
http://jobcenter-otg.com.ua/ або через сторінку на Фейсбуці як у відкритому доступі, так і в приваті.
Керівничка проекту: Наталія Мчедлішвілі, тел.: (067) 508 37 90, mchepr@gmail.com

 

 1. Гранти Європейського Союзу для ОСББ на утеплення будинків

Дедлайн: Заявки приймаються протягом року.

Європейський Союз започаткував програму IQ energy для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Відтепер українські ОСББ можуть взяти кредит на утеплення будинку і отримати 40% компенсацію при поверненні кредиту.

Будь-яка фізична особа, яка має доступ до житлового приміщення в Україні та бажає поліпшити енергоефективність цього приміщення, може скористатися програмою IQ energy. Програма IQ energy надає інвестиційні заохочення (гранти) за виконання наступних вимог:

 • Проекти термодернізації мають бути прийнятними, тобто потрібно дотриматися вимог будівельних норм та правил і використати виключно дозволені матеріали та обладнання;
 • Джерелом фінансування повинні бути кредити фінансових установ – учасників програми;
 • Проект потрібно повністю завершити впродовж чотирьох місяців з дати кредиту;
 • Позичальник повинен зареєструватися в онлайн Системі Управління Грантами програми IQ energy, подати запит на отримання гранту та надати інформацію про себе та про проект термомодернізації задля проведення належної верифікації (перевірки);
 • На момент подачі позичальником запиту на отримання гранту кредит має бути непогашеним, тобто повинна існувати заборгованість за кредитом;
 • Позичальник не звертався за цим проектом за грантами чи компенсаціями до жодних інших програм.

Будь-яка фізична особа може отримати грант в розмірі до 3 000 євро за одним або кількома проектами. Гранти виплачуються в євро на банківський рахунок позичальника, це не може бути кредитний рахунок. Гранти сплачуються фінансовими установами – учасниками програми за результатами успішної верифікації проектів інженерами програми IQ energy.

Позичальником за програмою IQ energy може бути будь-яка фізична особа, що має доступ до житлового приміщення на території України та бажає здійснити заходи з підвищення його енергоефективності.

Програма IQ energy призначена для підтримки проектів, метою яких є підвищення енергоефективності житлових помешкань – одноквартирних будинків (садибних та котеджних будинків) та квартир у багатоквартирних будинках.

Програма IQ energy не надає підтримку проектам, що підтримуються за рахунок будь-якого іншого гранту, в тому числі в рамках державної програми з енергоефективності (Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива).

Позичальники за програмою IQ energy мають право отримати грант IQ energy як винагороду за успішну реалізацію проекту енергоефективності, якщо ними були виконані грантові умови. Позичальники можуть використовувати кошти отриманого гранту на будь-які цілі на свій власний розсуд. Максимальна сума усіх грантів за усіма кредитами, на яку має право претендувати одна особа за програмою IQ energy, складає 3 000 євро.

Заявку на отримання гранту подає позичальник. Позичальники можуть сформувати заявки на отримання гранту самостійно або залучити для допомоги представників банків-учасників програми чи третіх осіб, на свій власний розсуд та ризик. Для отримання гранту за програмою IQ energy позичальник повинен офіційно звернутися з відповідним запитом. Запит подається виключно в електронній формі до Системи управління грантами, яка доступна через мережу інтернет розроблена спеціально для супроводження процесу присудження грантів.

ПОДАТИ ЗАЯВКУ

ДОКЛАДНІШЕ  – ТУТ 

У разі виникнення запитань:

Східноєвропейський фонд енергоефективності та довкілля E5P

info@iqenergy.org.ua

0-800-505-717

http://www.iqenergy.org.ua/

 

Балаклеївська ОТГ 28.05.2019

02.10.2019

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ: ІДЕЇ НА СЬОГОДНІ ТА ЗАВТРА


ОГОЛОШЕННЯ

про збір проектних ідей до Плану реалізації Стратегії розвитку

Балаклеївської сільської об’єднаної територіальної громади

на період до 2026 року

Шановні жителі громади!

  Балаклеївська сільська рада за сприяння Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування розробляє Стратегію розвитку Балаклеївської сільської об’єднаної територіальної громади на період до 2026 року (далі — Стратегія). Одним із найважливіших етапів її розробки є збір пропозицій щодо ідей проектів, які дозволять сформувати операційну частину Стратегії.

   Для тих, хто хоче покращити життя в громаді, сприяти її гармонійному розвитку та створити умови для доступного ведення бізнесу, настала можливість запропонувати і подати свої ідеї. Всі подані ідеї проектів будуть розглянуті та проаналізовані робочою групою з розробки Стратегії.

  Відібрані проектні ідеї будуть покладені в основу Плану реалізації Стратегії розвитку Балаклеївської територіальної громади на період до 2026 року. Також будуть визначені джерела фінансування найважливіших для громади проектів.

   То ж запрошуємо усіх зацікавлених у розвитку Балаклеївської громади, представників місцевого самоврядування, громадські організації, установи та організації усіх форм власності, жителів громади запропонувати свої ідеї проектів, які дозволять реалізувати завдання Стратегії.

   Основна умова — ідеї повинні відповідати переліченим нижче вимогам і сприяти отриманню вигоди для всієї громади, а не лише вам особисто чи якомусь конкретному підприємству.

   Ідеї проектів обов’язково повинні відповідати таким критеріям:

 1. Проектні ідеї повинні бути спрямовані на досягнення суспільної вигоди. Отримувачем вигоди від реалізації проекту не може бути окрема фізична або юридична особа.
 2. Термін реалізації проекту – не більше 3-х років у період 2020 – 2022 рр.
 3. Подібний проект ще не реалізовувався на відповідній території.
 4. Існує людська та технічна спроможність для реалізації проекту.
 5. Проектна ідея має бути представлена у формі, що додається Додаток 1.
 6. Проектна ідея стосується одного із завдань зі Стратегії розвитку Балаклеївської громади. (Ознайомитися із переліком завдань Стратегії розвитку можна у Додаток 2.)
 7. Проектна ідея має бути надіслана не пізніше 28 жовтня 2019 року до 17 год. 00 хв.

   Заповнену форму проектної пропозиції надсилайте на e-mail: balaklea_s_r@ukr.net з поміткою «Проекти до Стратегії» або поштою на адресу: Балаклеївська сільська рада, вул. Незалежності, 2, с. Балаклея, Смілянський район, Черкаська область, 20721.

   Проектні пропозиції, які будуть надіслані пізніше встановленого терміну чи не відповідатимуть встановленій формі, розглядатися не будуть.

  Якщо у Вас виникли питання, звертайтеся, будь ласка, до начальника фінансово-економічного відділу, економічного розвитку та інвестицій Балаклеївської сільської ради Бороденко Альони Сергіївни, тел. (04733) 93 419.

Обсуждение закрыто.