УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19

УВАГА! ШАНОВНА ГРОМАДО!!!
Згідно чинних вимог законодавства змінено адресу нашого сайту.
З новим сайтом Ви можете ознайомитись за адресою:

https://balakleivska-gromada.gov.ua/

***

Пандемія COVID-19 спричинила зростання кількості нещасних випадків у 3,9 раза
Щороку 28 квітня світова спільнота відзначає Всесвітній день охорони праці, покликаний звернути увагу на безпеку робочих місць, виробничі ризики, збереження життя і здоров’я працівників.
Щодня до Фонду соціального страхування України надходять сотні повідомлень щодо настання нещасного випадку на виробництві.
За кожним із зазначених повідомлень відповідні комісії, утворені роботодавцем, Держпраці або закладом охорони здоров’я проводять розслідування причин настання нещасного випадку. За підсумками проведених розслідувань фахівці Фонду соціального страхування України допомагають розробити та впровадити на підприємствах заходи із профілактики і системи управління охороною праці з метою упередження травмування працівників.
За підсумками І кварталу 2021 року Фонд соціального страхування України зареєстрував 3 502 потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві, у тому числі в разі інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов’язків, на які складено акти за формою Н-1/П (визнано комісіями пов’язаними з виробництвом).
Це в 3,9 раза більше, ніж у І кварталі 2020 року. Ріст зумовлено випадками гострих професійних хвороб на COVID-19 працівників закладів охорони здоров’я. Так, у січні–березні цього року було зареєстровано 2 525 потерпілих з діагнозом COVID-19, на яких було складено акт за формою Н-1/П (пов’язаний з виробництвом), що складає 72,1% загальної кількості потерпілих за цей період.
Відповідно до висновків проведених розслідувань основною причиною настання нещасних випадків є невиконання вимог інструкцій з охорони праці.
Найбільше нещасних випадків сталось із медичними сестрами (братами), сімейними лікарями, молодшими медичними сестрами (братами).
Рівень виробничого травматизму (гострих профзахворювань) найвищий серед жінок віком від 50 до 59 років.
Організація здорових і безпечних умов праці набула критичної важливості в умовах пандемії COVID-19. Страхові експерти з охорони праці робочих органів ФССУ змінили акценти і пріоритети своєї роботи, направивши максимальні зусилля на роботу з профілактики і запобігання випадків інфікування медиків під час виконання посадових обов’язків.
Під час проведення розслідувань фахівці Фонду розробляють заходи із запобігання, які є обов’язковими до виконання закладами охорони здоров’я та направлені на уповільнення поширення коронавірусної інфекції серед медичних та інших працівників.
***
Вакцинація від COVID-19: інформаційні матеріали
Аудіоролик про вакцинацію 10.03.2021 (радіо)
Брошури про старт вакцинації
Вакцинація релігійних діячів 16.03.2021 (відео)
Відеоролики про вакцинацію 10.03.2021
Відеоролики про вірус-маячні — Лілія Ребрик та Майкл Щур 15.03.2021
Інфографіки
Лікарі, які вакцинувались (відео)
Міфи про вакцинацію
Навігаційні матеріали для пунктів щеплення
Постер А3 про вакцинацію
Про сайт і гарячу лінію для соціальних мереж
***

УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19
Коронавірус COVID-19прості правила рятують життя
Дотримуйтесь правил, які збережуть життя :
Мийте руки з милом (мінімум 20 секунд) або обробляйте дезінфікуючими засобами із вмістом спирту (60%)
Не торкатися  руками с очей, носа та рота.
Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя. Відразу викидайте серветку і мийте руки.
Уникайте місць скупчення людей.
Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.
Термічно обробляйте продукти.
Не їжте сире м’ясо, м’ясні субпродукти та яйця.
Тримайтеся на відстані від людей, у яких кашель або підвищена температура. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.
Уникайте подорожей.
Уникайте контактів з тваринами, після контакту обов’язково потрібно мити руки.
Якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати).
Проконсультуйтеся з сімейним лікарем або терапевтом, з яким уклали декларацію, щодо лікування та дотримуйтесь самоізоляції.
САМОІЗОЛЯЦІЯ – утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Якщо вам рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).
Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 15-45.
Якщо під час самоізоляції у вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою за номером «103» та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.
У разі неможливості отримати консультацію свого сімейного лікаря/терапевта або педіатра, можуть дізнатися детальніше про симптоми та заходи профілактики, захисту від коронавірусу за телефоном «103».
 Будьте здорові, бережіть себе та своїх близьких!

Обсуждение закрыто.