Служба у справах дітей

УВАГА! ШАНОВНА ГРОМАДО!!!
Згідно чинних вимог законодавства змінено адресу нашого сайту.
З новим сайтом Ви можете ознайомитись за адресою:

https://balakleivska-gromada.gov.ua/

 

Служба у справах дітей виконавчого комітету Балаклеївської сільської ради продовжує здійснювати контроль за додержанням суб’єктами підприємницької діяльності правил торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

28.05.2021 в с. Костянтинівка продавців магазинів попереджено про відповідальність за продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім особам.

Продаж неповнолітнім алкоголю є злочином, за яке повинна нестися відповідальність. З 1 січня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Відтепер до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції – накладення штрафу у розмірі 6800 гривень (у порівнянні до 2021 року – 1700 гривень) або анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

***

Напередодні травневих свят начальник служби у справах дітей виконавчого комітету Балаклеївської сільської ради відвідала сім’ї опікунів, піклувальників, які проживають у с. Костянтинівка. Опікунам було наголошено про карантинні обмеження під час свят, масковий режим, використання антисептичних засобів, дотримання дистанції.

***

За співпраці служби у справах дітей виконавчого комітету Балаклеївської сільської ради з Черкаським районним управлінням поліції 01.04.2021 було здійснено виїзд до опорного закладу освіти Балаклеївського ліцею ім. Є. Гуглі, де  старшим інспектором сектору ювенальної превенції, капітаном поліції відділу превенції Черкаського районного управління поліції Міщенком Дмитром, проведено профілактичну роботу з учнями на тему «Булінг» та безпечність інтернену.
Служба у справах дітей попереджує, що за будь які протиправні дії обов’язково наступить відповідальність.
***      
                                   ЩО ТАКЕ ПАТРОНАТНА СІМЯ
В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.
Законом України від 26.01.2016 року № 936-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» запроваджено нову форму тимчасового сімейного виховання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах – сім’я   патронатного вихователя.
Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та соціально — психологічної реабілітації дитини у своїй сім’ї.
Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів, повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має вищу освіту, позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду виховання та соціальної реабілітації дитини в своєму помешканні, добровільного помічника з числа повнолітніх членів сім’ї.
Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.
Патронатними вихователями не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України, а також особи, чиї діти були засуджені, перебувають або перебували у конфлікті з законом.
Кандидат у патронатні вихователі подає за місцем проживання такі документи:
1) заяву;
2) копію паспорта громадянина України;
3) копію трудової книжки (у разі наявності);
4) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним, складені за формою затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини»;
5) довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли 14 віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;
6) копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
7) письмову згоду на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

Кандидат у патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір, разом з повнолітнім членом своєї сім’ї, що братиме участь у наданні послуги патронату над дитиною (чоловік або дружина кандидата у патронатні вихователі, повнолітня донька або син, які проживають разом з кандидатом, — за згодою), за клопотанням соціального закладу проходить обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики.
За результатами навчання регіональний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді видає кандидатові у патронатні вихователі та членові його сім’ї довідку про проходження навчання та у разі його успішного проходження — рекомендацію про можливість надання послуги з патронату над дитиною.
При наявності рекомендації орган опіки та піклування  впродовж місяця укладає з кандидатом  у патронатні вихователі договір про надання послуги патронату над дитиною за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Обов’язки, права та відповідальність патронатного вихователя в період перебування дитини у його сім’ї визначаються статтею 253 Сімейного кодексу України та договором про патронат над дитиною, типова форма якого затверджується Кабінетом Міністрів України.
Патронатний вихователь та помічник патронатного вихователя не рідше ніж один раз на рік проходять обов’язкове медичне обстеження, що підтверджується відповідним висновком про стан здоров’я.
Патронатний вихователь та помічник патронатного вихователя не рідше ніж один раз на два роки проходить підвищення кваліфікації.
Для забезпечення найкращих інтересів дитини, влаштованої до сім’ї патронатного вихователя, та надання комплексної підтримки у подоланні складних життєвих обставин її батькам або законним представникам створюється міждисциплінарна команда, що функціонує відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 р. № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини».
До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:
– новонароджені   діти, залишені в   пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
– підкинуті, знайдені діти;
– безпритульні діти;
– діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров’ю;
– діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
– діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;
– діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;
– інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

Одночасно під патронат в одну сім’ю можуть бути влаштовані діти (не залежно від їх кількості), які є братами — сестрами, або які до влаштування під патронат проживали в одній родині.
Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3-х місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.
За цей час соціальні фахівці працюватимуть з батьками дитини для подолання труднощів, через які її було вилучено.
У разі неможливості відновити здатність батьків виховувати дитину, дитині підшукають іншу форму сімейного виховання.
У порядку, визначеним Кабінетом Міністрів України оплата послуг патронатного вихователя здійснюються  у розмірі п’яти прожиткових мінімумів та виплачується соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі двох прожиткових мінімумів відповідно до віку.
Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.
За більш детальнішою інформацією звертайтеся до служби у справах дітей виконавчого комітету Балаклеївської сільської ради або за тел. 0939476860 – Світлана Василівна – начальник служби
***
Одним із завдань служби у справах дітей є профілактика правопорушень серед неповнолітніх. 12.03.2021 начальником служби у справах дітей Світланою Горобець та старшим інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Черкаського районного управління поліції Міщенком Дмитром було здійснено виїзд до закладу загальної середньої освіти I-II ст. с. Мале Старосілля для проведення профілактичної роботи з учнями.

Тема зустрічі  – булінг у школі. Дітям роз’яснено питання «булінг», його прояви та наслідок. Ще у закладі освіти встановлено «скриньку довіри з службою у справах дітей», де кожен учень зможе письмово задати питання яке його цікавить та отримати відповідь і кваліфіковану допомогу від спеціалістів. Головне, що вся переписка буде відбуватися цілком таємно.
Служба у справах дітей попереджає, що за будь які протиправні дії обов’язково наступить відповідальність, тому задумуйтеся над своїми вчинками.
***

***
У зв’язку з необережністю та порушенням правил пожежної безпеки при експлуатації печей, трапляються випадки в результаті чого сім’ї залишаються без житла або ще гірше, можуть загинути.

03 січня провідні інспекторки Смілянського районного відділу управління ДСНС України в Черкаській області завітали в с. Балаклея, де спільно з службою у справах дітей та КЗ «Центр надання соціальних послуг» провели обстеження домоволодінь на предмет експлуатації пічного опалення. Жителям було роз’яснено правила експлуатації печей та попереджено про відповідальність за порушення правил пожежної безпеки.

***

До уваги батьків
У зв’язку із збройною агресією Російської Федерації, що призвела до тимчасової окупації частини території України, а також до того, що на сході України гинуть, отримують поранення та зазнають різних видів насильства діти, та відповідно до частини шостої статті 30-1 Закону України “Про охорону дитинства” та Постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2017 року № 268
Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції і заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях не досягла 18 років (повноліття), які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:
1) отримали поранення, контузію, каліцтво;
2) зазнали фізичного, сексуального насильства;
3) були викрадені або незаконно вивезені за межі України;
4) залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
5) незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;
6) зазнали психологічного насильства.
З питань щодо отримання статусу просимо звертатися до служби у справах дітей виконавчого комітету Балаклеївської сільської ради

***

22 грудня відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини Балаклеївської сільської ради. Станом на сьогодні службою у справах дітей виконавчого комітету Балаклеївської сільської ради проводиться укомплектування особових справ дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, приймаються звіти від опікунів, піклувальників.
На комісії затверджено 12 індивідуальних планів соціального захисту дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах, дитини-сироти та дитини позбавленої батьківського піклування.
Першочерговим завданням служби у справах дітей є захищати права дітей.
Нагадуємо, що невиконання батьками їх батьківських обов’язків по відношенню до дітей  призводить до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 184 КУпАП.

***

Створити дітям казку-дуже просто.

Особливо в той день, коли Святий Миколай ходить по домівкам і дарує діткам подарунки та солодощі. Сьогодні мені, як начальнику служби у справах дітей виконавчого комітету Балаклеївської сільської ради, спільно з депутатом Черкаської районної ради — Василем Латенком, пощастило бути помічниками Святого Миколая для діток- сиріт та діток з малозабезпечених сімей, які проживають в с. Балаклея та с. Мале Старосілля. Тільки тепер, я розумію Чудотворця, адже дитячі очі і змушують щоранку підіймати сонце.

Дякуємо Наталії Кравцовій — депутату обласної ради, меценату Василю Могильному та службі у справах дітей обласної держвної адміністрації, що Миколай встиг усюди.

***

Патронатна родина-альтернатива дитячому будинку


Кожна сім’я, в якій чекають народження дитини мріє про її щасливе і мирне життя: дбає про її здоров’я, прагне забезпечити гарні умови життя, надати їй можливість навчатись тощо.
На жаль, не завжди живеться так, як мріється. Допомогти дітям, чиї батьки з різних причин не можуть ними опікуватись і на належному рівні виконувати свої батьківські обов’язки, має на меті відносно нова, для нашої країни, форма соціальної роботи – патронат.
Першим кроком для Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» та служби у справах дітей виконавчого комітету Балаклеївської сільської ради  в напрямку створення патронатної родини в громаді  є інформування населення про сімейний патронат.
Станом на сьогодні вже виготовлені буклети з вказаного питання та  проводиться інформаційно-розяснювальна роботу серед жителів громади.

Брошура 1 вихователі      Брошура 2 спеціалісти

***

16 днів проти насильства

Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні розпочинається
25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Основними завданнями акції є:

  • привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
  • активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
  • проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;
  • формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Цьогоріч девіз кампанії «Розфарбуємо світ в помаранчевий колір: покоління рівності виступає проти зґвалтувань».

Метою цієї кампанії  є  привернення уваги громадськості до проблем зумовленого насильства. У рамках цієї міжнародної акції, з 25 листопада до 10 грудня, Будинок Уряду України буде підсвічено помаранчевим кольором у темну пору доби.

Одним з першочергових завдань служби у справах дітей виконавчого комітету Балаклеївської сільської ради є робота з батьками щодо недопущення випадків вчинення насильницьких дій щодо дітей. З батьками проводиться відповідна профілактична робота.

 НАГАДУЄМО, ЩО
Закон України «Про охорону дитинства» (ст. 35), а також Закон України «Про попередження насильства в сім’ї» (ст. 15) вказують, що особи, винні у порушенні вимог законодавства про охорону дитинства, або ж вчинили на­сильство в сім’ї, несуть кримінальну, адміністративну або цивільно-правову відповідальність відповідно до законів України.

 

19 листопада відбулося засідання комісії з питань захисту прав дітей Балаклеївської сільської ради.

На засіданні розглядалися питання виконання батьками їх батьківських обов’язків щодо неповнолітніх  та надання дозволу на купівлю житлового будинку.

       За результатами проведення засідання та з метою захисту прав та інтересів неповнолітнього службою у справах дітей виконавчого комітету Балаклеївської сільської ради підготовлено клопотання до Смілянського відділу поліції головного управління національної поліції в Черкаській області  щодо притягнення матері до адміністративної відповідальності по ч.1 ст. 184 КУпАП.
Служба у справах дітей виконавчого комітету Балаклеївської сільської ради повідомляє, що за невиконання батьками їх батьківських обов’язків по відношенню до дітей буде порушуватися клопотання перед органами поліції щодо притягнення батьків до адміністративної відповідальності по ч.1 ст. 184 КУпАП.

18 листопада – Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.
Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей досі є трагічною реальністю для всіх суспільств. Це серйозне порушення прав дітей, що завдає довготривалих та часто згубних наслідків на все їхнє життя.
Загальними завданнями Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства є:

  • підвищення обізнаності громадськості про сексуальну експлуатацію та сексуальне насильство щодо дітей і потребу в запобіганні таких дій;
  • сприяння відкритій дискусії про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, а також не допущення та усунення стигматизації жертв;
  • сприяння виконанню Лансаротської конвенції та роботі Лансаротського комітету.

Конвенція Ради Європи щодо захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, також відома як «Лансаротська конвенція», є на сьогоднішній день найамбітнішим та всеосяжним міжнародно-правовим актом про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. Україна є стороною Лансаротської конвенції з 2012 року та має зобов’язання щодо підготовки окремого законодавства, криміналізації такої поведінки та вжиття заходів щодо запобігання сексуальному насильству

 

В Україні відзначають День усиновлення 30 вересня.
Його встановлено «враховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення» згідно з Указом Президента від 27 листопада 2008 року. День усиновлення – свято всіх усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів, котрі прийняли до своїх родин дітей, які за різних обставин втратили рідні сім’ї.
Служба у справах дітей виконавчого комітету Балаклеївської сільської ради вітає всіх причетних до цього свята. Бажає здоров’я, сили, купу позитиву.

Божої вам благодаті.

***

Що робити, якщо ваша дитина стала жертвою булінгу
Зберігайте спокій, будьте терплячими, не потрібно тиснути на дитину. Поговоріть з нею, дайте їй зрозуміти, що ви не звинувачуєте її в ситуації, що склалася, готові її вислухати і допомогти.
Запитайте, яка саме допомога може знадобитися дитині, запропонуйте свій варіант вирішення ситуації. Поясніть дитині, до кого вона може звернутися за допомогою у разі цькування (психолог, вчителі, керівництво школи, старші учні, батьки інших дітей, охорона, поліція).
Повідомте керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася, і вимагайте належного її урегулювання. Підтримайте дитину в налагодженні стосунків з однолітками та підготуйте її до того, що вирішення проблеми булінгу може потребувати певного часу.
У разі, якщо вирішити ситуацію з булінгом на рівні школи не вдається — повідомте поліцію.

Зупиніть булінг!

***

Дотримання прав дітей під час освітнього процесу

Діти – це майбутнє України. Освічені діти сьогодні – запорука успішної країни завтра.
Право на освіту є основоположним соціально-культурним правом, що забезпечує стабільний розвиток молодого покоління.
Статтею 53 Конституції України визначено, що кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою. Держава забезпечує доступність та розвиток дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах, надання державних стипендій та пільг учням і студентам.
Право на освіту гарантується незалежно від віку, статі, раси, стану здоров’я, інвалідності, громадянства, національності, політичних, релігійних чи інших переконань, кольору шкіри, місця проживання, мови спілкування, походження, соціального і майнового стану, наявності судимості, а також інших обставин та ознак.
Держава створює умови для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами з урахуванням індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів, а також забезпечує виявлення та усунення факторів, що перешкоджають реалізації прав і задоволенню потреб таких осіб у сфері освіти.
Законом України «Про вищу освіту» передбачено, що особи, які навчаються у закладах вищої освіти за денною формою навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, мають право на отримання академічних (за досягнення в навчанні) та соціальних (для соціально незахищених громадян, пільговиків) стипендій у встановленому законодавством порядку.
Право на освіту не може бути обмежене. Проте, закон може встановлювати особливі умови доступу до певного рівня освіти, спеціальності (професії).
Якщо право дитини на освіту порушується (учнів не влаштовує якість викладацьких послуг, постійна та невиправдана зміна вчителів, довга відсутність вчителя, через що належним чином не викладається предмет, немає доступу до підручників, комп’ютерів та інших необхідних для навчання предметів та технологій) є можливість захистити його в досудовому або судовому порядку.
Досудове врегулювання може здійснюватися шляхом подання заяви до дирекції школи або шляхом винесення питання на шкільну раду. Якщо на погляд учня та/або батьків, директор школи чи учителі не можуть впоратися зі своїми професійними обов’язками або нехтують ними – варто звернутися із заявою до відповідного управління освіти.
Судове врегулювання може відбуватися в рамках адміністративного та цивільного процесів. Конституційні норми є нормами прямої дії, що передбачають можливість звернення до суду лише на підставі порушення права передбаченого законодавством.
Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

***

Проведено 16 рейдів «Діти вулиці», обстежено умови проживання 30 сімей.

На території Балаклеївської сільської ради протягом літнього періоду щоденно проводилася робота щодо запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності, попередження правопорушень та негативних явищ. Проведено 16 рейдів «Діти вулиці», обстежено умови проживання 30 сімей.
За дорученням сільського голови — Ростислава Ситніка організовано та проведено рейд у вечірній час по організації дозвілля молоді.
Питання продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім стоїть на особистому контролі сільського голови. Здійснено перевірки таких суб’єктів господарювання, їм роз’яснено відповідальність за порушення Законів України.
До ВП ГУНП в Черкаській області подано документи на притягнення 4 громадян до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 КУпАП за невиконання ними своїх обов’язків щодо виховання та утримання дітей.
Проведено 4 засідання комісії з питань захисту прав дітей. Розглянуто 11 питань, винесено 5 рішень.
Захист дітей незахищених категорій, турбота про них є одним з пріоритетних завдань Ростислава Ситніка, тому цей напрямок завжди на постійному контролі.

***

Відпочинок та оздоровлення дітей
Питання організації відпочинку та оздоровлення дітей є невід’ємною складовою державної політики України.
Літо – час оздоровлення дітей. Організація оздоровлення має велике значення для відновлення сил та зміцнення здоров’я дітей.
Завдяки співпраці з дирекцією табору «Козацька фортеця», що в с. Плескачівка Смілянського району, 6 дітей, батьки яких є учасниками АТО влітку мали змогу взяти участь в мандрівках козацькими стежками. Діти загартувалися, опанували верхову їзду, човнову справу, отримали навички ковальства, приймали участь у велопоходах. А також поглибили знання з історії України, культури, традицій, народних ремесел.
Дякуємо директору табору Володимиру Шерстюку за чудово проведене літо для дітей, батьки яких є учасниками АТО.

***

Засідання комісії з питань захисту прав дітей

12 серпня відбулося засідання комісії з питань захисту прав дітей. З метою сприяння реалізації прав кожної дитини на виховання в сім’ї, а також на гідні умови для навчання та розвитку відповідно до потреб, на комісії розглядалося  питання щодо направлення та цілодобового перебування дітей в закладах, які здійснюють інституційний догляд і виховання дітей. Дітей, які потребують цілодобового перебування в закладах інституційного догляду — 15. Членами комісії вивчено потребу кожної родини, кожної дитини, розглянуто їх інтереси та вподобання, а особливо особливості розвитку кожної дитини окремо.

 

 

 

 

***

Штраф про продаж тютюнових та алкогольних виробів

5 лютого, Верховна Рада України схвалила в І читанні законопроєкт № 2136, який стосується діяльності ресторанного господарства. Документом, зокрема, передбачено збільшити штрафи за порушення закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». На це вказує «Ліга. Закон» із посиланням на ВРУ.Наразі з суб’єктів господарювання стягують штраф у розмірі 6 800 грн за продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів:

особами, які не досягли 18 років;
особам, які не досягли 18 років;
у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв;
у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;
у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
з торгових автоматів;
на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива);
поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар);
у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет;
у невизначених для цього місцях торгівлі.

***

                      Жіночий кризовий центр «Мережка»
Якщо ви зазнали домашнього насильства та потребуєте допомоги
Ми на зв’язку! Телефонуйте:
+38 (093) 081-43-10
+380 (472) 54-35-22
Пн-Пт з 10:00 до 18:00
‼Усі звернення АНОНІМНІ‼
У період карантину продовжує працювати жіночий кризовий центр #Мережка. У ньому надають тимчасовий притулок для жінок із дітьми, які стали жертвами домашнього насильства, вимушеним переселенкам, тощо.
Жіночий кризовий центр #Мережка функціонує на базі БО «100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ». Такий заклад єдиний у Черкасах. Функціонування центру можливе завдяки фінансовій підтримці Департамент соціальної політики Черкаської міської ради

 

***

«Якщо я не отримую аліменти, чи можу розраховувати на допомогу від держави?»
Відповідь на це питання врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2006 року № 189 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/189-2006-%D0%BF).
В яких випадках призначається тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину, або місце їх проживання невідоме?
Тимчасова допомога призначається у разі, коли:

  1. 1. Рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується у зв’язку з ухиленням від сплати аліментів або відсутністю у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення.
  2. 2. Стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі.
  3. 3. Місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.

Ким призначається та виплачується тимчасова допомога?
Тимчасова допомога призначається та виплачується за місцем проживання (перебування) одного з батьків, який утримує дитину, структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.
Які обов’язково необхідно подавати документи
Заяву за формою, затвердженою Мінсоцполітики (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0475-15#Text).
Копію свідоцтва про народження дитини.
Декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.
В який термін приймається рішення про призначення тимчасової допомоги?
Рішення про призначення або відмову в призначенні тимчасової допомоги приймається органом соціального захисту населення протягом 10 календарних днів після надходження усіх необхідних документів.

***

Служба у справах дітей виконавчого комітету Балаклеївської сільської ради повідомляє!!!!!!!
18.06.2020 в ході проведення рейду «Діти вулиці» на території с. Балаклея було виявлено 3 малолітніх дітей, які проживають в с. Костянтинівка. Діти гуляли біля траси в центрі села. Директор КЗ «ЦНСП» — Тетяна Педько власним транспортом доправила дітей до місця їхнього проживання, коштів на проїзд у них не було.
ЗАСТЕРІГАЄМО, що при виявленні малолітніх дітей, які перебувають без супроводу дорослих до батьків буде застосовуватися покарання за ст. 184 КУпАП «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють обов’язків щодо виховання дітей».

 

***

Рейд по організації дозвілля молоді та жителів

Сільським головою Ростиславом Ситніком, заступником сільського голови, службою у справах дітей виконавчого комітету Балаклеївської сільської ради та працівниками відділів виконавчого комітету сільської ради проведено рейд по організації дозвілля молоді та жителів сіл Малого Старосілля, Текліне та Балаклеї у вечірній час.
Молодь громади знаходиться під особистим контролем сільського голови, тому що це наше майбутнє. І те як вони проводять свій вільний час, чим займаються не може не залишитися поза увагою Ростислава Ситніка. Порадувало те, що під час проведення рейду порушень з боку молоді виявлено не було. Не було розпиття алкоголю та порушень ними законодавства, чого не скажеш про дозвілля дорослих людей, які розпивали алкоголь в громадських місцях. Сільським головою було попереджено їх про відповідальність.
Також, попереджено і жителів громади, які палили біля свого будинку рослинні рештки. Голова наголосив, що статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 адміністративного кодексу України.
В ході проведення рейду велика увага приділялася і суб’єктам господарювання, їм було наголошено про відповідальність щодо продажу алкоголю та тютюну неповнолітнім.

***

Футбол

Однією з пріоритетних задач соціальної політики всіх рівнів є реабілітація учасників ООС/АТО. Завдяки організованій роботі сільського голови Ростислава Ситніка з головою спілки ветеранів АТО та інвалідів війни Сергієм Водяним, головою райдержадміністрації Валерією Бандурко учасники бойових дій з Балаклеї, Костянтинівки, Будок, Малого Старосілля, Текліно зустрілися з своїми Черкаськими побратимами на турнірі з пляжного футболу, що був організований 25 липня за підтримки КУ «Спорт для всіх» на березі Графського озера. Щиро дякуємо всім організаторам, а особливо Азеру Мірзоєву, що вніс неоціненну допомогу.

***

Про торгівлю алкоголем дітям

Начальником служби у справах дітей виконавчого комітету Балаклеївської сільської ради — Світланою Горобець спільно з директором КЗ «ЦНСП» — Тетяною Педько здійснено рейд в с. Мале Старосілля з метою попередження суб’єктів господарювання щодо продажу алкоголю та тютюну неповнолітнім. Роз’яснено відповідальність за порушення Закону та фінансові санкції у вигляді штрафів.

 

 

 

 

***

Президент підписав закон про збільшення стипендії дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо посилення соціального захисту учнів, студентів (курсантів) з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та деяких інших осіб» № 785-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 14 липня.
Документом передбачено збільшення розміру стипендії та щорічної грошової допомоги на придбання навчальної літератури дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.
Згідно із законом, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам із їхнього числа, а також учням, студентам (курсантам), які під час навчання та у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, надано право на отримання соціальної стипендії, посадового окладу в усіх закладах вищої освіти, незалежно від їхнього відомчого підпорядкування.
Розмір соціальної стипендії, посадового окладу становить не менше 150 відсотків розміру прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, а після досягнення такими дітьми 18 років – 150 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування, та вводиться в дію з 1 січня 2021 року.

***

РОЗШИРЕНО ПЕРЕЛІК ПІДСТАВ ДЛЯ ПОЗБАВЛЕННЯ БАТЬКІВ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ
Законом України «Про повну загальну середню освіту» № 463-IX від 16.01.2020 року, який набрав чинності 18.03.2020 року, пункт 2 частини першої статті 164 Сімейного кодексу України викладено в НОВІЙ редакції, за змістом якої розширено трактування однієї з підстав для позбавлення батьківських прав.
Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України (в редакції Закону № 463-IX від 16.01.2020) мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини ТА /АБО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗДОБУВАННЯ НЕЮ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ.
Відповідно до ч. 3 ст. 150 СК України батьки зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.
При виконанні обов’язку забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти батьки обирають навчальний заклад та форми навчання дитини.
Батьки мають пріоритет у виборі виду освіти для своїх малолітніх дітей (ч. 3 ст. 26 Загальної декларації прав людини).
Отже, з 18.03.2020 року ухилення батьками від забезпечення здобуття дитиною повної загальної середньої освіти може бути САМОСТІЙНОЮ ПІДСТАВОЮ для позбавлення особи батьківських прав.
Що ж слід розуміти під здобуттям повної загальної середньої освіти?
Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про повну загальну середню освіту» повна загальна середня освіта — це систематизована та передбачена відповідними державними стандартами сукупність результатів навчання і компетентностей, здобутих особою на рівнях початкової, базової середньої та профільної середньої освіти.
ПОВНА ЗАГАЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА МАЄ ТРИ РІВНІ ОСВІТИ:
✅ початкова освіта тривалістю чотири роки;
✅ базова середня освіта тривалістю п’ять років;
✅ профільна середня освіта тривалістю три роки.
🤔Як діятиме на практиці дана норма покаже час, так як судова практика Верховного Суду ще відсутня (через незначний проміжок часу, після внесення відповідних змін до ст. 164 СК України).
Звертаю увагу, що ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення навчання неповнолітніх дітей — тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн. до 1700 грн.).
Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, — тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 грн. до 5100 грн.).
ПАМ’ЯТАЄМО, що виховання дітей – це відповідальна справа, а забезпечення здобуття дитиною повної загальної середньої освіти є безпосереднім обов’язком батьків, за невиконання якого можуть настати негативні наслідки у вигляді позбавлення батьківських прав та притягнення до адміністративної відповідальності.
***

Рейд »Діти вулиці»

На території Балаклеївської сільської ради стартує профілактична операція «Літо», яка продовжиться до 01 вересня. Метою є запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності, попередження правопорушень та негативних явищ. В рамках проведення операції «Літо» службою у справах дітей спільно з КЗ «ЦНСП» проведено 13 рейдів «Діти вулиці», обстежено умови проживання 26 сімей. Плануються рейди у вечірній час. 
Застерігаємо батьків — пильнуйте своїх дітей, не залишайте без догляду особливо біля водоймищ.

Обсуждение закрыто.