Інформація Смілянського міськрайонного центру зайнятості

 

День будівельника: історія інженера з Черкащини Романа Гладкого та цікаві факти про свято
“Я навчався у Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту імені В. Лазаряна. Закінчив факультет організації будівництва доріг та здобув спеціальність інженера-будівельника.
Одразу після навчання, за направленням, пішов працювати на Укрзалізницю. Це була Колійно-машинна станція -129, що в смт. Цвіткове. Згодом переїхав до Черкас. Тому вимушений був звільнитися. Поки шукав роботу, звернувся до Смілянського міськрайонного центру зайнятості.
Я не можу сидіти, склавши руки. Братися за просту роботу не хотів: шукав щось таке, щоб можна було набути цікавого досвіду і в роботі з людьми, і з важкою технікою.
Тому я обрав підприємство, яке займається будівництвом жилих і нежилих приміщень. Я – виконавець робіт. На даний момент моя бригада складається із 5 чоловік. Зараз ми робимо дороги і дорожню інфраструктуру: водовідведення, пожежні резервуари. У компанії є і інші замовлення у Черкаській області. На виконання вказівок керівництва, відвідую і інші об’єкти. Тобто, бути інженером – будівельником – це не означає займатися виключно будівництвом. Якщо потрібно поїхати і виконати інші задачі – я із задоволенням беруся за таку роботу.
Безробітним раджу користуватися приказкою: «Хто шукає – той завжди знаходить». Я вважаю, що хто хоче знайти роботу – той її має. Хто не хоче – шукає причини, щоб не шукати.”
День будівельника: історія
Це свято вперше свято започаткував Микита Хрущов 12 серпня 1956 року. Після розпаду СРСР, свято будівельників продовжили відзначати у незалежній Україні, а також Вірменії, Білорусії, Киргизії, Казахстані, Росії. Так, у нашій країні свято встановлене «…на підтримку ініціативи працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України…» згідно з Указом Президента України «Про День будівельника» від 22 липня 1993 року № 273/93.
День будівельника: традиції
У цей день Президент присвоює Державну нагороду Заслужений будівельник України, Кращому будівельнику і За заслуги. В цей день проходять урочисті зустрічі, вітальні концерти.
Посвята новачків у будівельники
У багатьох бригадах є обряд посвячення для новачків: їм пропонують їсти хліб з сіллю, що символізує «пуд солі», або потримати руку над вогнем — таким чином вони мають відчути, як «горить» робота. А ще через першу плиту розбивають пляшку шампанського.

***

Історія смілянина із династії залізничників

Всі близькі родичі Романа Котляренка працюють на залізниці: свого часу дідусь був майстром цеху ремонту тепловозів ТО-3, батько – слюсар Локомотивного депо. Бабуся була, а мама працює наразі  техніком з розшифровування швидкостемірних стрічок.

Сам Роман після школи пішов навчатися у Смілянський технікум харчових технологій. Здобув професію слюсаря з ремонту контрольно-вимірювальних приладів, «За цим фахом я мав би працювати на цукровому заводі. У нашому місті такий свого часу побудував граф Бобринський. Але завод давно не працює, тож ще тоді я задумався про зміну фаху відповідно до наявності роботи у місті.»

Після – служба в армії, брав участь у проведенні інтернету у м. Сміла. Працював малярем-колористом на закордонних заробітках. Опісля працевлаштувався сторожем у ВП «Локомотивне депо ім. Т. Шевченка». Став слюсарем з ремонту рухомого складу. Чоловік розповідає: «Мені захотілося кар’єрного росту і цікавішої роботи. Дізнався, що є можливість закінчити курси у м. Одеса. Так я став помічником машиніста. Зараз виходимо в рейси на маневрових локомотивах ЧМЕ3, на вантажних локомотивах 2ТЕ10м, а також на пасажирських локомотивах ТЕП 70. Найбільше мені сподобалося їздити на новому локомотиві, так званому «американцю» – називається тризуб.»

Зараз пан Роман поєднує роботу помічником машиніста та навчання на заочній формі в Українському державному університеті залізничного транспорту, спеціальність «Залізничний транспорт», спеціалізацієя – «Локомотиви та локомотивне господарство».

Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості, вітає із професійним святом:

«Дорогі залізничники, дякуємо за Вашу важку роботу, за безпеку і комфорт під час подорожей на залізничному транспорті. Здоров’я, миру, любові, щастя – простих людських радощів, які прикрашають життєвий шлях. Хай Ваша надважлива робота приносить Вам моральне і матеріальне задоволення, хай все в ній ладиться і йде на користь нашій державі.»

Інформація СМРЦЗ

***

Смілянин, який першим отримав сертифікат від Coursera, розповів що дає навчання на міжнародній платформі

Володимир Яшин – клієнт центру зайнятості, який дізнався від свого профконсультанта служби зайнятості про можливість безкоштовно навчатися на Міжнародній платформі Coursera. Чоловік зацікавився і обрав для себе курс «Інноваційна промисловість робототехніки і мехатроніки». Навчання було російською мовою, а серед викладачів – працівники Томського державного університету. Програма розрахована на шість тижнів, але чоловік засвоїв матеріал за тиждень. Каже, що було дуже цікаво і він із захопленням слухав лекцію за лекцією, а азарту додавало успішне проходження тестів.
Пан Володимир розповідає про себе: «Я за фахом фрезерувальник. Навчався в Смілянському ПТУ-5. Працював весь час за фахом на радіоприладному заводі, потім на заробітках у Києві. Раніше я нічого не знав про Coursera, тому це був абсолютно новий досвід для мене.”
Що дав цей курс?
“Я дізнався про загальні поняття з робототехніки, мехатроніки та кращі світові практики. Зрозумів. що праця людини знецінюється, адже робота роботів набагато економніша.»
Які складнощі виникли під час навчання?
“Інформація була цікавою та зрозумілою. Але це тільки теорія, немає практики, яка б сприяла кращому засвоєнню матеріалу. Після завершення курсу, я залишив відгук: подякував викладачам та запропонував додати практичні завдання.”
Що порадите безробітним, які вагаються щодо необхідності навчання?
“Нові знання – це не даремна втрата часу, а Ваш особистий розвиток, можливість отримати вищу професійну кваліфікацію та швидше знайти роботу. Тож замість вагань – порадьтеся зі своїм профконсультантом у центрі зайнятості щодо доступних безкоштовних курсів.”
Як отримати безкоштовний доступ до навчання на платформі Coursera? Відповідає Інна Дмитренко – заступниця начальниці відділу активної підтримки безробітних Смілянського МРЦЗ:
“Міжнародна платформа Coursera відкрила безкоштовний доступ до своїх освітніх програм через служби зайнятості . Для безробітних доступні 3 800 онлайнкурсів за вибором. Навчання проводиться англійською, російською та українською мовами. Щоб мати безкоштовний доступ потрібно:

 1. Отримати статус безробітного (дивіться як це зробити під час карантину на офіційній сторінці фейсбук чи на сайті ДСЗ).
 2. Зателефонувати своєму профконсультанту 4-25-26 та повідомити про бажання вчитися на Coursera.

Навіщо Вам цей навчальний курс?
✓ отримаєте нові навички, які допоможуть вам досягти фінансового успіху,
✓ матимете змогу підготуватися до роботи своєї мрії,
✓ оновите освіту та збережете свою конкурентоспроможність,
✓ розкриєте для себе нові теми,
✓ матимете доступ до контенту 160 університетів та 30 партнерських галузей,
✓ будете частиною спільноти понад 50 мільйонів людей, учнів.”
Інформація СМРЦЗ

***

Про традиції металургів та актуальні вакансії для працівників галузі на Смілянщині

Вони запалюють щодня, а особливо – у третю неділю липня. Як традиційно святкують своє професійне свято смілянські металурги та які виклики постали через  пандемію COVID-19 розповідає Олексій Темченко – головний інженер ТОВ “Смілянський ливарний завод”. Директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості – Тетяна Сумська – повідомила які є актуальні вакансії у регіоні для працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.
Олексій Темченко здобув спеціальність «Металорізальні верстати та системи» у Кіровоградському державному технічному університеті. Спершу працював інженером-конструктором на державному підприємстві. Щоб отримувати вищий заробіток, змінив місце роботи на меблеву фабрику. Там був спершу механіком, головним механіком і головним інженером. Потім працевлаштувався головним інженером на українсько-російсько-китайському підприємстві. А останні шість років працює в ТОВ “Смілянський ливарний завод”: був  майстром цеху, начальником відділу контролю, головним механіком, а  зараз – головний інженер.

Які виклики постали перед підприємством під час карантину, спричиненого пандемією COVID-19? Відповідає Олексій Темченко:
“Карантинні заходи через поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, спровокувало застій виробництва у наших замовників. А серед них багато державних підприємств, цілі концерни. Так автоматично і ми стали заручниками цієї ситуації. Хоча на нашому підприємстві виробництво продовжувалося: в умовах карантину ми дотримувалися усіх вимог МОЗу. Підприємство забезпечувало працівників масками, антисептиками та транспортом.”

Як металурги святкують своє професійне свято?
“Засновники ТОВ “Смілянський ливарний завод” ввели свої традиції до святкування професійного свята. Як і вся країна, ми відзначаємо цей День у найспеконтіший період року – третю неділю липня. У цей день керівництво дає різноманітні нагороди “За заслуги” кращим працівникам. Це стимулює нас сумлінно працювати протягом року. Серед подарунків можуть бути коштовні речі чи тематичні сувеніри у вигляді того, що пов’язано із ливарною справою. До прикладу, ливарні печі чи розливні ковші.
Традиційно кожного року ми святкуємо на природі, де є можливість розвести багаття. Адже вогонь – це наша стихія. Минулого року черкаські майстри влаштували для нас файєр-шоу. Що буде цього року – сюрприз для працівників. Але ми впевнені, що це буде щось дивовижне, приємне та цікаве. Такі святкування розвивають корпоративну культуру та підтримують добрі стосунки у колективі.

Які є вакансії для працівників металургійної та гірничодобувної промисловості? Відповідає Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості:
“Наразі є пропозиції для головного металурга  на заробітну плату 16 100 грн. в місяць, інженера-конструктора  – 9 655 грн., газорізальника – 7 200 грн., обрубувач – 7 500 грн., машиніста бурової установки – 10 841 грн. та майстра гірничого – 10 841 грн.. Безробітним, яких зацікавили ці вакансії пропонуємо зателефонувати за телефоном 24889.
У цьому році 14 пошукачів роботи  працевлаштувалися у галузі металургійної та гірничодобувної промисловості. Для порівняння, у минулому році у такий період це було 11 працівників.”
І

сторична довідка: День металурга в Україні встановлено як свято «…на підтримку ініціативи працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День металурга» від 3 червня 1993 року № 187/93.
27 червня 2006 року перейменовано в День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.
Передісторією було свято 28 вересня 1957 року, встановлене Президією ВР СРСР як “День металурга”.
Підготувала Ангеліна Хоменко, фахівчиня СМРЦЗ

***

Світлана Потапова: лайф хаки та креативні ідеї для бухгалтерів

Потапова – бухгалтер з десятирічним досвідом. Жінка працювала на підприємстві, де відповідала за нарахування заробітної плати 300 працівникам. Зараз звернулася за допомогою у пошуку нової роботи до центру зайнятості і підготувала лайф хаки та креативні ідеї для колег до професійного свята.
Як заробити гроші, рахуючи їх?
Потрібно працевлаштуватися у надійну організацію чи компанію, де ви матимете не тільки обов’язки, а й права. Може бути так, що організація ніби й надійна, а от колектив такий, що працювати неможливо у такій атмосфері.
Як все памятати?
Я користуюся стікерами, ставлю нагадування у календарі смартфона.
Чим перекусити?
Я помітила, що при роботі з цифрами і абстрактними поняттями мозок з’їдає більше енергії. Підживлюю свій мозок глюкозою – шоколадкою або фруктами чи сухофруктами.
Що тримати під рукою?
Не тільки калькулятор. А ще й накази та закони.
Що слухати бухгалтерам?
Щоб не слухати зауваження під час перевірок, потрібно щодня слухати щось таке, що максимально сконцентрує увагу на роботі. Монотонну роботу найкраще мені робити під гучну сучасну музику.
А якщо вам потрібно сконцентруватися, послухайте саундтреки до фільмів або ігор. Вони створені для того, щоб бути фоном, тому точно не завадять концентрації вашої уваги і стимулюватимуть мозок активніше працювати.
Як відсвяткувати День бухгалтера?
Я не раджу колегам зловживати алкогольними напоями. Відсвяткувати потрібно так, щоб завжди мислити ясно і правильно. Краще провести цей день з тими, хто тебе розуміє, як ніхто, – з колегами, подругами. З’їсти святкового і корисного смаколика, пожартувати, посміятися.
Дорогі бухгалтери! Нехай дебет завжди сходиться з кредитом, а доходи від вашої ретельної роботи ростуть і примножуються у геометричній прогресії!
Інформація СМРЦЗ

***

П’ятірка найпоширеніших юридичних помилок підприємців-початківців


**Підприємці не підписують договори та не перевіряють контрагентів при купівлі або продажу товарів чи послуг. Підприємці наскільки захоплені відкриттям своєї справи, що забувають про безпеку. Коли все робиться без юридичного супроводу – так початківець може потрапити на шахраїв.
**Відмова від реєстрації власного бренду або торгової марки. А коли вирішує зареєструвати торгову марку, то дізнається, що її така вже є. Так підприємець, вклавши власні кошти у бренд, робить рекламу конкурентам.
**Відсутність публічних оферт (стосується інтернет-магазинів). Це забезпечує правила магазину щодо продажу і купівлі товару чи послуг. У конфліктних ситуаціях сторонам набагато легше знайти компроміс, так як клієнт перед покупкою товару мав ознайомитись з офертою.
**Відсутність податкової оптимізації. Варто із самого початку порахувати витрати на податки при різних моделях роботи. Таким чином, деякі бізнеси можуть економити на податках до 30% прибутку щомісяця.
**Відсутність первинних документів. За законом кожна операція з купівлі або продажу товару чи послуг повинна бути оформлена документально. Потім за запитом податкової підприємець зможе підтвердити купівлю чи продаж товару. Тому за складанням первинних документів потрібно уважно стежити. Інакше – податкова може накласти штраф на підприємця.
Інформація СМРЦЗ

 1. ***Смілянським безробітним пропонують безкоштовне навчання
  Зареєстровані  у центрі зайнятості безробітні мають можливість розпочати у серпні 2020 року безкоштовне навчання у Харківському центрі  ПТО ДСЗ за професіями:
  *плодоовочівник – термін навчання 3,5 міс.;
  *оператор з обробки інформації та програмного забезпечення – термін   навчання 9 міс.;
  *касир торговельного залу – термін навчання 6 міс.;
  *електрозварник ручного зварювання – термін навчання 6 міс.;
  *маляр – термін навчання 6,5 міс.;
  *тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського виробництва) – категорія А1 – термін навчання 7 міс.;
  *швачка – термін навчання 4 місяці.
  Деталі за телефоном: 4-25-26

  ***

  Інспектор відділу кадрів ТОВ “МЕЙК АГРО” розповідає як користуватися електронним кабінетом роботодавця

  Тетяна Куценко – інспектор відділу кадрів ТОВ “МЕЙК АГРО”. Вона співпрацює із центром зайнятості через електронний кабінет роботодавця.

  Пані Тетяна розповідає якими функціями користується:

  “Через особистий кабінет роботодавця зручно подавати інформацію про нові вакансії. Потім ці вакансії доступні не тільки зареєстрованим безробітним, а й іншим шукачам роботи. Консультанти роботодавців використовують всі дієві ресурси для пошуку необхідних нам працівників. Також я сама маю доступ до резюме кандидатів, яких було б цікаво запросити на співбесіду. В особистому кабінеті я відслідковую інформацію щодо стану укомплектування вакансій, компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за потреби можу відредагувати реквізити підприємства. Також беру участь в опитуваннях, де можу вносити свої пропозиції щодо функціонування сервісу. Я дякую Ользі Дар’євій за консультації та допомогу у вирішенні нестандартних робочих ситуацій.”

  Тетяна Сумська – директор Смілянського міськрайонного центру зайнятості розповідає як зареєструватися в електронному кабінеті роботодавця:

  “Щоб нашим партнерам-підприємцям було зручно з нами співпрацювати, ми радимо зареєструватися в особистому кабінеті роботодавця. Це економить Ваш час та дає можливість швидко обмінюватися інформацією з центром зайнятості. Для реєстрації потрібно:

      1. Звернутися у відділ взаємодії з роботодавцями до свого консультанта за телефоном 2-48-89.
      2. Повідомити адресу електронної пошти.
      3. Сформувати логін та пароль для авторизації на сайті  Державної служби зайнятості.
      4. Активно користуватися електронним кабінетом роботодавця з власного ПК, планшету чи смартфону в зручний час та зручному місці.”

  Інформація СМРЦЗ

  ***

  Як встановлюється скорочена тривалість робочого часу?

  1) для працівників віком від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) – 24 години на тиждень.

  Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, передбаченої в абзаці першому цього пункту для осіб відповідного віку;

  2) для працівників, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці, – не більш як 36 годин на тиждень.

  Перелік виробництв, цехів, професій і посад з шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого часу, затверджується в порядку, встановленому законодавством.

  Крім того, законодавством встановлюється скорочена тривалість робочого часу для окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).

  Скорочена тривалість робочого часу може встановлюватись за рахунок власних коштів на підприємствах і в організаціях для жінок, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю.

   

  Юридична довідка СМРЦЗ

  ***

  Історія підприємиці Г.Ракоїд, яка скористалася допомогою по частковому безробіттю на період карантину.

  Подано
  – роз’яснення як отримати таку допомогу від Тетяни Сумської – директорки СМРЦЗ,
  – статистику на Смілянщині щодо такої допомоги за кількістю ФОПів без найманих працівників та роботодавців для найманих працівників.

  279 смілянських підприємців без найманих працівників отримають допомогу по частковому безробіттю на період карантину (станом на 02.07.2020)

  Одна із таких підприємців – Галина Ракоїд. Жінка розповідає як стала бізнесвумен та які виклики постають перед самозайнятими особами через поширення COVID-19.

  Галина Ракоїд відкрила власну справу у 2007 році через те, що у місті не було підходящої для неї роботи. Вона закінчила технікум у м. Сміла, Білоцерківський національний аграрний університет. Пані Галина пригадує: «Я змінила багато місць роботи. Довго шукала легальну працю. Врешті, розчарувавшись у таких пошуках, я створила свій бізнес і працюю сама на себе. Хоча займаюся продажами чоловічого одягу, мій власний чоловік мені не допомагає. Взагалі ніхто не допомагає: за всі рішення я сама відповідаю.»

  Пані Галина вдало обрала приміщення для продажу чоловічого одягу: орендує біля станції ім. Т. Шевченка. Тобто серед покупців і місцеві, і люди, які приїжджають за покупками із сіл. Відповідно, вартість оренди теж вища, ніж в інших малолюдних районах.

  Але на час карантину жінка була вимушена закрити свій магазин. Підприємиця розповідає про виклики, які постали перед її бізнесом: «Ми  не виходили з дому без крайньої потреби. Приміський та міський транспорт не працював. Але ж оренду приміщення та комунальні платежі ніхто не відміняв. Навіть зараз, коли пом’якшили умови карантину, кількість покупців не збільшується. У когось немає грошей, хтось – поїхав на заробітки. Через карантин я спробувала себе в інтернет-маркетингу, створила Viber-сторінку “Карамель” для продажів.»

  Щоб отримати допомогу по частковому безробіттю, пані Галина звернулася до центру зайнятості: «Тут мені розповіли які потрібні документи, допомогли їх підготувати та подати на розгляд. Через декілька днів я отримала позитивне рішення щодо виплат.»

  Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості – розповідає що потрібно зробити ФОПу без найманих працівників, щоб отримати допомогу по частковому безробіттю: «Потрібно звернутися до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ упродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності. Підготувати пакeт документів:

      • заяву на отримання допомоги в довільній формі;
      • копію наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
      • довідку про сплату ЄВ за останніх 6 місяців;
      • відомості до Додатку 2 Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

  Оригінали документів подати до центру зайнятості в один із зручних способів:

      • поштою,
      • через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості.

  Нагадуємо, отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину можуть і роботодавці для своїх працівників. Наразі 57 роботодавців отримають допомогу для 663 працівників.»

  Підготувала А. Хоменко

  ***

  Понад сотня безробітних смілян взяли участь у вебінарах від центру зайнятості та навчалися як шукати роботу
  75 шукачів роботи прослухали вебінари із техніки пошуку роботи, а 41 – про соціальні послуги, які можна отримати у центрі зайнятості. Адаптуватися до нових умов пошуку роботи під час пандемії допомагають профконсультанти центру зайнятості. На таких вебінарах  навчають

      • саморозвитку на онлайн-платформах, які відкрили безкоштовний доступ на час карантину,
      • як писати резюме,
      • як підготуватися та успішно пройти співбесіду у відео-форматі.

  Інна Дмитренко – заступниця начальниці відділу активної підтримки безробітних Смілянського МРЦЗ радить безробітним як використати карантин із користю:
  “Якщо Ви бажаєте розвивати особисті компетенції, які затребувані на ринку праці та мати доступ до освітніх курсів та вебінарів для безробітних від кращих викладачів центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, радимо Вам скористатися освітнім порталом ДСЗ за посиланням http://skills.dcz.gov.ua/  А якщо бажаєте чи потребуєте вибору або зміни професії, визначитися щодо власних професійних інтересів, здібностей, схильностей, для Вас існує можливість безкоштовно отримати ці послуги он-лайн на платформі “МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа”. Є чудова новина для тих безробітних, хто мріяв вчитися на Coursera, та не мав на це коштів:  ця Міжнародна платформа відкрила через служби зайнятості безкоштовний доступ до своїх освітніх програм для безробітних . А це – 3 800 онлайн курсів за вибором.”

  ***

  Безробітні сміляни можуть безкоштовно навчатися онлайн на Міжнародній платформі Coursera

  Міжнародна платформа Coursera відкрила через служби зайнятості безкоштовний доступ до своїх освітніх програм для безробітних (3 800 онлайн курсів за вибором). Це для допомогти працездатним працівникам розвинути додаткові знання та навички для працевлаштування. Сполучені Штати Америки, Колумбія, Коста-Ріка, Греція, Малайзія, Панама, Україна та Узбекистан є першими країнами, для яких ця ініціатива стала доступною. Навчання безкоштовне до кінця 2020 року.

  Що таке Coursera?
  Coursera – це провідна і водночас проста у користуванні навчальна платформа у світі (масові відкриті онлайн-курси).
  Цей курс пропонує онлайн-навчання від кращих університетів та галузей промисловості у всьому світі.
  Навіщо Вам цей навчальний курс?
  ✓ отримаєте нові навички, які допоможуть вам досягти фінансового успіху,
  ✓ матимете змогу підготуватися до роботи своєї мрії,
  ✓ оновите освіту та збережете свою конкурентоспроможність,
  ✓ розкриєте для себе нові теми,
  ✓ матимете доступ до контенту 160 університетів та 30 партнерських галузей,
  ✓ будете частиною спільноти понад 50 мільйонів людей, учнів.
  Що потрібно зробити?

      1. Отримати статус безробітного (дивіться як це зробити під час карантину на офіційній сторінці фейсбук чи на сайті ДСЗ).
      2. Зателефонувати своєму проф консультанту 4-25-26 та повідомити про бажання вчитися на

  Інформація СМРЦЗ

   

  ***

  У вкладенні матеріал щодо допомоги по частковому безробіттю на прикладі родини смілянських підприємців.

  Допомога по частковому безробіттю

  ***

  Легальні вакансії Смілянщини з найвищою заробітною платою
  16 100 грн.  пропонують головному металургу,
  12 500 грн. – майстру гірничому,
  10 000 грн. – водію, бухгалтеру,
  9 655 грн. – інженеру-конструктору,
  9 000 грн. – юристу.
  За детальнішою інформацією та консультаціями щодо співбесід звертатися до Смілянського міськ районного центру зайнятості за телефоном 4-11-89.

  ***

  Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості розповідає як отримати допомогу по частковому безробіттю підприємцям, які не мають найманих працівників:

  ***

  Центр зайнятості інформує!

  Інструкція: як підприємцю без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю

  ***

  Понад чотири сотні жителів громад знайшли нову роботу у 2019 році

  Щоб послуги центру зайнятості були доступними для жителів громад Смілянщини, в минулому році створено виїзні робочі місця для фахівців у приміщеннях сільських рад, періодично проводяться виїзні прийоми та оперативні онлайн-консультації з використанням відео-дзвінків.

  Ірина Борисенко – очільниця Тернівської громади, розповідає: «Наразі у приміщенні сільської ради є чотири робочих місця для працівників центру зайнятості. Там є необхідна техніка, канцелярське обладнання та інші речі для зручної роботи. Трапляється так, що відвідувачі сільської ради звертаються із питаннями щодо працевлаштування тоді, коли не заплановано візит фахівців. У такому разі ми з’єднуємося із працівниками центру зайнятості у телефонному чи онлайн-режимі. Для того, щоб жителі громади могли пройти співбесіду із роботодавцем не полишаючи меж села, фахівці центру зайнятості допомагають налаштувати відео-дзвінки та розповідають як краще себе презентувати».

  У 2019 році Смілянський міськрайонний центр зайнятості співпрацював із Ротмістрівською, Тернівською, Березняківською та Балаклеївською об’єднаними територіальними громадами. Було створено 16 виїзних робочих місць для працівників центру зайнятості, проведено 102 виїзних прийоми, послугами держаної служби зайнятості скористалося 173 жителі громад. Фахівцями центру зайнятості надано 337 послуг: 434 жителів громад працевлаштовано, 91 – взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 54 – проходили професійне навчання.

  Найбільш оплачувані вакансії Смілянщини початку 2020 року

      • 000 грн пропонують машиністу автогрейдера.

  10 000 грн – менеджеру (управителю) з постачання, інженеру-програмісту, автозварнику, гальваніку.

  9 500 грн – слюсару-інструментальнику, оглядачу-ремонтнику вагонів.

  9 000 грн – інженеру-конструктору, слюсару з механоскладальних робіт.

  8000 грн – макетнику макетно-модельного проектування, електромонтеру з ремонту та обслуговування електроустаткування, майстру з металургії, налагоджувальнику приладів, апаратури та систем автоматичного контролю, регулювання та керування, оператору автоматичних і напівавтоматичних ліній холодноштампувального устаткування, термісту.

  За детальнішою інформацією та консультаціями щодо співбесід звертатися до Смілянського міськрайонного центру зайнятості за адресою: вул. Соборна, 68.