Інформація Смілянського міськрайонного центру зайнятості

УВАГА! ШАНОВНА ГРОМАДО!!!
Згідно чинних вимог законодавства змінено адресу нашого сайту.
З новим сайтом Ви можете ознайомитись за адресою:

https://balakleivska-gromada.gov.ua/

Увага! Семінар для представників бізнесу.
8 липня 2021 року о 14:00 Департамент регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації запрошує підприємців, роботодавців та громадські організації підприємців Черкащини на безкоштовний семінар щодо підвищення рівня знань з питань змін та нововведень у податковому законодавстві, який відбудеться за адресою: місто Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 17 (Черкаський регіональний центр підвищення кваліфікації).
Даний захід організований в рамках реалізації Програми розвитку малого та середнього підприємництва Черкаської області на 2021 — 2025 роки у партнерстві з Черкаською міською профспілковою організацією «Солідарність» та з Головним управління ДПС у Черкаській області
Реєстрація на захід — http://surl.li/xqpz
Додаткова інформація за телефонами (0472) 37 22 48; (0472) 37 33 63
****
МІНІ-ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ – ЕФЕКТИВНИЙ СПОСІБ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ
Центром зайнятості здійснюються різні заходи щодо сприяння забезпеченню ефективної зайнятості населення, запобігання безробіттю, зокрема організовуються міні-ярмарки вакансій. У ході проведення такого заходу роботодавці можуть особисто поспілкуватися з претендентами на роботу, розповісти про умови та оплату праці, підібрати собі працівників з числа безробітних.  В даному напрямку вже майже 2 роки Смілянський міськрайонний центр зайнятості успішно співпрацює з компанією «Аптів Сервіс Україна». Компанія «Аптів СервісУкраїна» займається виготовленням електрокабельної продукції для відомих автомобільних брендів, як-то: Audi, Mercedes-Benz, Fiat, Škoda Auto . На даний час компанія пропонує: навчання та роботу на підприємстві ДП ВО «Карпати», м.Івано-Франківськ; офіційне працевлаштування; навчання на робочому місці; безкоштовне транспортування до м.Івано-Франківськ та в зворотньому напрямку 1 раз на місяць; 3-змінний графік; безкоштовне проживання; зарплата 15 тис.грн на руки; після закінчення навчання – працевлаштування на ТзОВ «Аптів Сервіс Україна» в м.Черкаси. Наразі завершується  процес підготовки до відкриття нового заводу в Черкасах та готується  персонал.
За час співпраці Смілянського міськрайонного центру зайнятості та компанії «Аптів Сервіс Україна»  проведено 46  міні-ярмарок вакансій  (зокрема в 2021 році —  8) в яких прийняло участь близько 650 осіб. Як результат – працевлаштування 19 осіб, з яких 15 осіб  працевлаштовані у цьому році.
Смілянський міськрайонний центр зайнятості запрошує роботодавців та осіб, які шукають роботу, брати активну участь у міні-ярмарках вакансій.
***
Знову запрацювала платформа «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа»

Якщо Ви бажаєте чи потребуєте вибору або зміни професії, обрати свій шлях та визначитися щодо власних професійних інтересів, здібностей, схильностей, тоді знайте, що існує можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації в он-лайн форматі.

Служба зайнятості впровадила веб-базовану платформу «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа», яка знову відновила свою роботу — систему профорієнтаційного діагностування на якій усі бажаючі, починаючи з 14 років, мають можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації дистанційно у он-лайн форматі без відвідування центру зайнятості. Для цього достатньо зв’язатись з профконсультантом центру зайнятості, повідомити про своє бажання  та отримати код доступу.

Проходження тестів гарантує високу результативність діагностики та максимально приближений професійний вибір для людини, яка проходить тестування. За результатами проходження усіх тестів система запропонує конкретні професії відповідно особистісних інтересів та схильностей, із зазначенням відсотка відповідності.

Пам’ятайте, що витрачена година зараз – заощаджені роки зусиль у «пошуку професії по душі» у майбутньому!

За детальною інформацією звертайтеся за телефоном 0(4733) 2 46 26 або на адресу 2302@ckocz.gov.ua.

***

Харківський національний університет внутрішніх справ розпочинає перший набір курсантів за спеціальністю «Облік і оподаткування»
Майбутні курсанти здобудуть освітню кваліфікацію бакалавр з обліку і оподаткування. Абітурієнтам необхідно до 15 травня 2021 року подати online заяву на веб-порталі, який призначений для електронної реєстрації кандидатів на навчання у закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання https://osvita.np.gov.ua.
Починаючи з 2021 року, на базі Харківського національного університету внутрішніх справ запроваджено набір групи курсантів за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» за освітньою кваліфікацією — бакалавр з обліку і оподаткування.
Набір здійснюється за державним замовленням, форма навчання — денна, курсанти. Курсанти Університету перебувають на спеціальному військовому обліку та не підлягають строковому призову до Збройних сил України.
Крім того, курсанти ХНУВС на безоплатній основі, за рахунок коштів державного бюджету, забезпечуються гуртожитком, харчуванням, форменим одягом та грошовим забезпеченням, навчальною базою та доступом до необхідних інформаційних ресурсів. Після здобуття освітнього кваліфікаційного рівня бакалавра є можливість продовжити навчання в магістратурі.
За результатами навчання випускники зможуть зайняти посади начальницького складу фінансово-облікових та аудиторських підрозділів Національної поліції, інших структурних підрозділів Міністерства внутрішніх справ за напрямами діяльності, пов’язаної з фінансами, обліком та аудитом.
Усім, хто хоче здобути зазначену освіту, необхідно до 15 травня 2021 року подати online заяву на веб-порталі, який призначений для електронної реєстрації кандидатів на навчання у закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання https://osvita.np.gov.ua.
Створюючи онлайн анкету, Ви повинні обрати: Харківський національний університет внутрішніх справ — факультет 2 — спеціальність 071 Облік і оподаткування.
Зазначаємо, що після цього терміну анкету можна буде заповнити у підрозділі кадрового забезпечення, що здійснює відбір (секторі організації відбору та проведення атестування поліцейських), виключно після подання усього пакету документів.
Після подачі online заяви на Вашу електронну пошту буде надіслано пакет документів, який необхідно роздрукувати та заповнити власноруч.
Абітурієнтам необхідно скласти іспит з фізичної підготовки, а також зовнішнє незалежне оцінювання (далі — ЗНО) з:

 1. української мови і літератури (обов’язковий);
 2. математики (обов’язковий);
 3. на вибір вступника: історія України, іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія (один із зазначеного у п. З переліку).

З усіх супутніх питань ви можете звернутися до приймальної комісії ХНУВС за телефонами: (057) 739-8-300, (057) 739-8-310, 0976801353; електронна адреса ask_univd@ukr.net
***
Оголошення ВКСС ВІТІ 2021

***

Смілянський міськрайонний центр зайнятості інформує!
16.04.2021 року набрав чинності наказ Мінекономіки від 18.03.2021 № 563 «Про затвердження форми звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці» та Порядок її подання», зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 05.04.2021 № 445/36067.
Зазначений наказ Мінекономіки визначає обов’язок роботодавців своєчасно та в повному обсязі подавати до державної служби зайнятості інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання не пізніше ніж за два місяці до вивільнення (не пізніше ніж за 30 календарних днів до вивільнення у разі звільнення державних службовців відповідно до пунктів 1 та 1 1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу») за умовами, передбаченими статтями 48 та 50 Закону України «Про зайнятість населення».
Разом з тим нагадуємо, що масовим вивільненням з ініціативи роботодавця (крім випадку ліквідації юридичної особи) є одноразове або протягом:
1) одного місяця:
вивільнення 10 і більше працівників на підприємстві, в установі та організації з чисельністю від 20 до 100 працівників;
вивільнення 10 і більше відсотків працівників на підприємстві, в установі та організації з чисельністю від 101 до 300 працівників;
2) трьох місяців — вивільнення 20 і більше відсотків працівників на підприємстві, в установі та організації незалежно від чисельності працівників.
Для  отримання консультацій  пропонуємо звертатися до Смілянського міськрайонного центру зайнятості у відділ взаємодії з роботодавцями, кабінет № 9 або за телефоном 2 48 89.
***
Хто відноситься до зайнятого населення: роз’яснення правників служби зайнятості
До зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти та поєднують навчання з роботою.
До зайнятого населення також належать:
-непрацюючі працездатні особи, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, особою з інвалідністю I групи або за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, та отримують допомогу, компенсацію та/або надбавку відповідно до законодавства;
-батьки — вихователі дитячих будинків сімейного типу, прийомні батьки, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства;
-особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, та одержує грошову допомогу на догляд за нею відповідно до законодавства.
До зайнятого населення не належать іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні і зайнятість яких пов’язана із забезпеченням діяльності іноземних посольств і місій або виконанням своїх професійних чи трудових обов’язків перед роботодавцем — нерезидентом.
Юридичний відділ ОЦЗ
***
Поради  «Про вибір професії»  для школярів, і не тільки…
Незабаром закінчення навчального року у випускників 2021, здача ЗНО та вибір професійного майбутнього. Ключове слово – «майбутнього», тому що від правильності обраної дороги зараз залежить багато в чому те, як складеться життя потім. Професія визначить у майбутньому соціальний статус, і затребуваність у житті, і навіть рівень матеріального добробуту. Причому іноді питання стоїть не куди піти вчитися, а яку освіту варто здобувати взагалі.
Що порадити випускникові і його батькам? Звичайно ж, всерйоз замислюватися над тим, ким бути, варто було класі в дев’ятому, чи у десятому. Причому, одного «хочу» тут явно недостатньо. Необхідно тверезо оцінювати ті якості, якими наділила дитину природа та батьки. Адже, якщо в неї виражені здібності до точних наук, посидючість і акуратність, навряд чи варто йти в артисти.
Поради батьків і друзів можуть виявитися і корисними, і шкідливими одночасно, тому що вони, звичайно, можуть допомогти обрати «напрямок руху». Але що буде потім, якщо зроблено помилковий вибір? Все ж вирішувати потрібно самостійно самій дитині, тому що навряд чи хтось інший, навіть батьки, зможуть зрозуміти, що саме подобається найбільше та до чого лежить душа.
Можливо, батьки давно вирішили, ким повинна бути їхня дитина, тільки варто замислитися, чи мають вони право приймати за неї рішення. Цілком можливо, що обрана батьками професія затребувана й обіцяє в майбутньому матеріальний добробут, але навряд чи буде щасливою людина, якщо її покликання зовсім в іншому.
Часто основним аргументом буває безапеляційне — «нам видніше». Можливо, це й так. Але, зрештою, людина має право зробити помилку. І якщо не надати їй цієї можливості, вона буде все життя страждати через те, що не зробила кроку до виконання своєї заповітної мрії. І де істина, хто знає?
Якщо ж батьки хочуть надати дитині реальну допомогу, особливо, якщо вона дотепер не визначилася з вибором «життєвої дороги», потрібно допомогти їй відповісти на запитання:
— до чого вона має схильність, що вміє робити, які заняття їй приємні?
— що вона знає про професію, яку вибрала, або чим хотіла б займатися в житті?
Шановні батьки! Якою буде наша країна через 10-20 років – це значною мірою залежить від вас. Саме ваші діти невдовзі будуть забезпечувати добробут суспільства. Суспільство покладає свої надії на вас, тому що ви, маючи авторитет у дітей, можете вплинути на прийняття відповідального рішення щодо вибору професії. Ось чому є важливою ваша поінформованість щодо сучасних потреб ринку праці та правил вибору професії.
Головне, щоб людина займалася улюбленою справою. В цьому запорука успіху!
 З повагою, Смілянський міськрйонний центр зайнятості.
***

Жінка – рушійна сила суспільства.
Вже майже півтора століття жінки відстоюють свої права та ведуть боротьбу за рівноправ’я з чоловіками. І навіть сьогодні це не втратило своєї актуальності. Міжнародний жіночий день – це час поміркувати про досягнутий прогрес та нагадати чоловікам про важливість жінки вцілому та для кожного із них особисто. Бо це ті, які дають нам життя, є берегинями роду – з одного боку, та ті , що навчають дітей, лікують і рятують життя, керують компаніями, роблять наукові відкриття, створюють мистецтво та культуру – з іншого. Вони примудряються поєднувати роботу, сім’ю, відпочинок, спорт, саморозвиток, благодійність, волонтерство та ще багато чого, маючи при цьому свої болі та проблеми …
Напередодні 8 Березня фахівці Смілянського міськрайонного центру зайнятості також долучилися до Акції «Роль жінки в суспільстві», приурочену до Міжнародного жіночого дня. Для безробітних жінок  було проведено ряд заходів: засідання клубу для жінок «Успішна жінка», тренінг для жінок та інформаційний семінар «Генеруй бізнес-ідею та розпочни свій бізнес». У заходах взяло участь 37 жінок. Метою таких заходів є підвищення самооцінки жінок, активізація їх зусиль щодо покращення свого майбутнього .
Як зазначила Самарська Ольга – начальниця відділу активної підтримки безробітних – « На таких зустрічах ми розглядаємо різноманітні питання, які стосуються жінок. Через тренінгові вправи вони аналізують та презентують свої вміння, розповідають про свої мрії та намагаються перетворювати мрії на цілі, вибудовуючи шляхи їх реалізації, знайомляться з позитивним досвідом інших учасниць . Такі семінари корисні тим, що наші безробітні навчаються на них знаходити нові ідеї та можливості для побудови чи зміни свого професійного майбутнього» .
Інформацію підготувала І.Дмитренко
***
Топ-5 найпопулярніших вакансій Смілянщини
На місцевому ринку праці з початку року найбільший попит роботодавців спостерігався на:

 • продавців непродовольчих товарів — 26 вакансій, кухарів — 13 та сестер медичних — 10 вакансій з мінімальним розміром заробітної плати 6 тис. грн.;
 • бухгалтерів — 11 вакансій з заробітною платою від 6 000 до 10 000 грн.;
 • водіїв автотранспортних засобів — 10 пропозицій за розміром заробітної плати від 6 000 до 9 400 грн.;

Довідково: Всього з початку року  111 роботодавців Смілянщини повідомили центр зайнятості про наявність 252 вакансій. Для порівняння за 2 місяці 2020 року 157 роботодавців заявили потребу в 460 працівниках, що на 82,5% більше ніж в  поточному році. Станом на 1 березня 2021 року у базі даних Смілянського міськрайонного центру зайнятості налічувалося 53 вакансії. Середній розмір заробітної плати у цих вакансіях становив 7 069 грн. У 42% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної.

За детальнішою інформацією та консультаціями щодо пошуку роботи звертатися до Смілянського міськрайонного центру зайнятості за адресою: вул. Соборна, 68 або за телефоном (04733)24889.
***
Служба зайнятості закликає до легалізації трудових відносин!
Офіційне оформлення трудових відносин з працівниками – прямий обов’язок працедавців. Незважаючи на роз’яснення в засобах масової інформації та вимоги чинного законодавства, працевлаштування у правовому полі для багатьох сьогодні є серйозною проблемою.
Легальна зайнятість передбачає не тільки використання робочої сили на законних підставах, а й виплату найманому персоналу «білої» заробітної плати. Інколи факт працевлаштування завуальовують укладенням цивільно-правових договорів. Слід пам’ятати, що такий вид трудової діяльності застосовується зазвичай для виконання конкретного обсягу роботи, що спрямована на певний результат, і у разі досягнення цієї мети, договір вважається виконаним і дія його припиняється.
Нагадуємо, що кожний нелегальний працівник «обійдеться» працедавцю у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. Водночас сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.
Небезпека «тіньової» зарплати полягає не тільки у несплаті до бюджету обов’язкових платежів, а й у тому, що працівник не матиме змоги отримати пенсію, яка б відповідала рівню його реальної зарплати.
Служба зайнятості нагадує керівникам фірм і компаній: у разі офіційного працевлаштування тимчасово непрацюючих осіб на новостворені робочі місця працедавці можуть претендувати на отримання компенсації зі сплати єдиного соціального внеску, а також на відшкодування фактичних витрат із виплати заробітної плати у разі забезпечення роботою внутрішньо переміщених осіб.
До того ж у період карантинних обмежень діяли урядові програми, завдяки яким лише офіційно працевлаштовані працівники та фізичні особи-підприємці мали змогу отримати від держати кошти, що були втрачені через пандемію.
Сектор інформаційної роботи ОЦЗ
***
Що варто знати про права та обов’язки зареєстрованим безробітним?
Права та обов’язки зареєстрованих безробітних, визначені статтею 44 Закону України «Про зайнятість населення».

 1. Зареєстровані безробітні мають право на:

1) безоплатне одержання від територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції:
послуг з пошуку підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, в тому числі на громадські та інші роботи тимчасового характеру;
консультаційних, інформаційних та профорієнтаційних послуг з метою обрання або зміни виду діяльності (професії);
інформації про свої права та обов’язки як безробітного;
відомостей про себе, які містяться в Єдиній інформаційно-аналітичній системі;
2) матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та «Про зайнятість населення»;
3) збереження права на виплату допомоги по безробіттю на період участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру (тривалістю до 180 днів, зокрема у разі заміщення тимчасово відсутнього працівника) у розмірах, встановлених до укладення ними строкового трудового договору на участь у таких роботах;
4) оскарження, у тому числі до суду, дій або бездіяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, їх посадових осіб, що призвели до порушення прав щодо зайнятості особи.

 1. Зареєстровані безробітні зобов’язані:

1) самостійно або за сприяння територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, здійснювати активний пошук роботи, який полягає у вжитті цілеспрямованих заходів до працевлаштування, зокрема взяття участі у конкурсних доборах роботодавців;
2) відвідувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, в якому він зареєстрований як безробітний у визначений і погоджений з ним час, але не рідше ніж один раз на тридцять календарних днів (крім періоду дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб);
3) дотримуватися письмових індивідуальних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню, зокрема брати участь у заходах, пов’язаних із сприянням забезпеченню зайнятості населення;
4) інформувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом трьох робочих днів про обставини припинення реєстрації, визначені у частині першій статті 45 Закону України «Про зайнятість населення».

 1. Відповідальність за достовірність поданих до центру зайнятості даних та документів, на підставі яких приймається рішення щодо реєстрації/перереєстрації безробітного та призначення/поновлення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного.

                                                                         Юридичний відділ ОЦЗ
***
Змінені умови державної програми «Доступні кредити 5-7-9% для підтримки суб’єктам малого та середнього підприємництва

У зв’язку з посиленням низки додаткових протиепідемічних заходів, зокрема у січні 2021 року, суб’єкти малого та середнього підприємництва в період карантину потребують більшої підтримки шляхом удосконалення державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Тому Урядом на засіданні 28 грудня 2020 року за пропозицією Міністерства фінансів було прийнято постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 28», в якій затверджено низку заходів, спрямованих на додаткову підтримку бізнесу в умовах карантину.

Урядове рішення запроваджує наступні зміни до державної програми «Доступні кредити 5-7-9%»:

 • програма поширюється на суб’єктів середнього підприємництва річний дохід до 20 млн. євро;
 • строк кредиту на фінансування оборотного капіталу збільшився до 3 років; відстрочка платежу щодо повернення кредиту може становити до 12-ти місяців; зменшується перший внесок в реалізації інвестиційного проекту (10% для діючого бізнесу та 15% для стартапів);
 • пом’якшуються умови для рефінансування кредитів у частині забезпечення збереження фонду оплати праці – зменшення до 50%, чисельності персоналу – до 50% (станом на 1 березня 2020 року);
 • для кредитів на фінансування оборотного капіталу встановлюється компенсація процентів до 0% річних на період карантину та обмежувальних заходів, а після їх скасування продовжується їх компенсація на рівні 3% річних, та для кредитів рефінансування встановлюється компенсація процентів до 3% річних після 31.03.2021.
 • врегульовується питання можливості поєднання державної підтримки за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» з державною підтримкою, яка може надаватися місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування на підставі регіональних та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва за рахунок місцевих ресурсів.

З порядком надання фінансової державної підтримки суб’єктам малого та середнього підприємництва та програмами кредитування, можна ознайомитися за посиланнями відповідно https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/28-2020-%D0%BF#Text та  https://bdf.gov.ua/uk/programi-1.

Довідково: З початку дії програми «Доступні кредити 5-7-9%» отримано 7 158 позик на загальну суму в 16,5 млрд. грн.., у т.ч. за останній тиждень уповноважені банки видали 294 кредитів на суму 679,6 млн. грн.. Фонд розвитку підприємництва уклав угоди про співробітництво з 23-ма банками.

***

Роботодавець зобов’язаний повідомити службу зайнятості про заплановане масове вивільнення працівників

Шановні роботодавці!
Черкаська обласна служба зайнятості повідомляє про внесення змін до абзацу третього пункту 4 частини третьої статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» щодо інформування державної служби зайнятості про заплановане масове вивільнення працівників, зокрема, держслужбовців.
Зміни визначають обов’язок роботодавців своєчасно та в повному обсязі подавати до державної служби зайнятості інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання не пізніше ніж за два місяці до вивільнення (не пізніше ніж за 30 календарних днів до вивільнення у разі звільнення державних службовців відповідно до пунктів 1 та 1-1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу»).
Ці зміни внесені Законом України від 02.12.2020 року № 1030 «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту населення на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)».
Нагадуємо, що згідно чинного законодавства про зайнятість населення, у разі неподання, або порушення роботодавцем установленого порядку подання даних, передбачених абзацом третім пункту 4 частини третьої статті 50 цього Закону, стягується штраф у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

***

Одноразова допомога роботодавцю: покрокова інструкція та перелік необхідних документів

Для збереження робочих місць держава пропонує одноразову матеріальну допомогу суб’єктам господарювання – юридичним особам в період обмежувальних протиепідемічних заходів.

Отримання допомоги регламентується Порядком надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання, розрахунку її розміру, стягнення, повернення невикористаної її суми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. № 1231.

Одноразова матеріальна допомога передбачена для виплати найманим працівникам суб’єктів господарювання — юридичних осіб, які в період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних з поширенням коронавірусної хворобт (COVID-19) скоротили або можуть скоротити передбачену законодавством тривалість робочого часу працівників.

Розмір допомоги визначається пропорційно робочому часу працівника, який скорочено або заплановано скоротити, у тому числі через простій, та не може перевищувати 8000 гривень на одного працівника.

Хто має право на отримання одноразової матеріальної допомоги?

Юридичні особи (роботодавці), які використовують працю найманих працівників.

Важливо: основний вид економічної діяльності таких роботодавців не входить до Переліку основних видів економічної діяльності щодо яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, визначеного Кабінетом Міністрів України (посилання на перелік додається).

Як подати необхідні для отримання одноразової допомоги документи? 

Юридичні особи (роботодавці) можуть надати пакет документів в один із способів:

 1. Безпосередньо до центру зайнятості;
 2. Не електронну адресу центру (скановані копії).

 Важливо! Пакет документів можна подати до центру зайнятості не пізніше 21 грудня 2020 року.

Перелік необхідних документів:

 • заява за формою згідно з додатком 1 Порядку, бланк заяви тут: https://is.gd/iijaDW;
 • копія наказу про скорочення чи можливе скорочення тривалості робочого часу;
 • копія відомостей про найманих працівників за формою згідно з Додатком 2 до Порядку, бланк відомості про найманих працівників тут: https://is.gd/iijaDW

До вашої уваги: 

—  Порядок надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання, розрахунку її розміру, стягнення, повернення невикористаної її суми

Перелік основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

Покрокова інструкція щодо отримання одноразову матеріальну допомогу

Інформація Смілянського міськрайонного центру зайнятості

***

ДО  УВАГИ  РОБОТОДАВЦІВ!

Черкаське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів
 ІНФОРМУЄ
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства організацій громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю та мають середньооблікову чисельність працівників за звітний рік 8 і більше осіб, ПОВИННІ:

 • зареєструватися в обласному відділення Фонду соціального захисту інвалідів;
 • ЩОРОКУ ДО 1 БЕРЕЗНЯ подавати звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів (форма № 10-ПІ) до обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів за адресою: м.Черкаси, пр-т Хіміків, 50, кім. 203.

УВАГА!!!

Відповідно до ст. 1881 Кодексу України про адміністративні правопорушення за невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю накладається штраф від десяти до двадцяти  неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном: 64-91-77

 Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю за 2020 рік подавати за новою формою звітності № 10-ПОІ (річна)

Звіт про зайнятість населення та працевлаштування осіб з інвалідністю за звітний 2020 рік потрібно подати до Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів не пізніше 1 березня року, наступного за звітним, за новою формою звітності № 10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю» та відповідно до Інструкції щодо заповнення форми звітності № 10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю» затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 27.08.2020 № 591 «Про затвердження форми звітності №10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю» та Інструкція щодо її заповнення», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.10.2020 за № 1007/35290.

Інформацію з питань заповнення та надання звітів № 10-ПОІ (річна) можна отримати за телефоном (0472)542127

Адреса обласного відділення Фонду: 18000, м. Черкаси, вул.. Благовісна, 269/105, електронна адреса: chvfczi@ukr.net

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 1881 Кодексу України про адміністративні правопорушення невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю тягнуть за собою накладання штрафу від десяти до двадцяти  неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Інформація Смілянського міськрайонного центру зайнятості

***

Платформа «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа»

Якщо Ви бажаєте чи потребуєте вибору або зміни професії, обрати свій шлях та визначитися щодо власних професійних інтересів, здібностей, схильностей, тоді знайте, що існує можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації в он-лайн форматі.

Служба зайнятості впровадила веб-базовану платформу «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа» — систему профорієнтаційного діагностування на якій усі бажаючі, починаючи з 14 років, мають можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації дистанційно у он-лайн форматі без відвідування центру зайнятості. Для цього достатньо зв’язатись з профконсультантом центру зайнятості, повідомити про своє бажання  та отримати код доступу.

Проходження тестів гарантує високу результативність діагностики та максимально приближений професійний вибір для людини, яка проходить тестування. За результатами проходження усіх тестів система запропонує конкретні професії відповідно особистісних інтересів та схильностей, із зазначенням відсотка відповідності.

Пам’ятайте, що витрачена година зараз – заощаджені роки зусиль у «пошуку професії по душі» у майбутньому!

За детальною інформацією звертайтеся за телефоном 0(4733) 2 46 26 або на адресу 2302@ckocz.gov.ua.

***

Типові помилки, які впливають на прийняття рішень щодо видачі дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

До уваги роботодавців, які використовують працю іноземних громадян або бажають оформити дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

Типові помилки роботодавців

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 року №1096 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» змінено бланки щодо працевлаштування іноземців та осіб без громадянства. (Нові бланки заяв додаються)
Додаток 1   (заява на отримання) із змінами
Додаток 2   (продовження строку ) із змінами
Додаток 3   Заява про внесення змін до дозволу

 

***

День будівельника: історія інженера з Черкащини Романа Гладкого та цікаві факти про свято
“Я навчався у Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту імені В. Лазаряна. Закінчив факультет організації будівництва доріг та здобув спеціальність інженера-будівельника.
Одразу після навчання, за направленням, пішов працювати на Укрзалізницю. Це була Колійно-машинна станція -129, що в смт. Цвіткове. Згодом переїхав до Черкас. Тому вимушений був звільнитися. Поки шукав роботу, звернувся до Смілянського міськрайонного центру зайнятості.
Я не можу сидіти, склавши руки. Братися за просту роботу не хотів: шукав щось таке, щоб можна було набути цікавого досвіду і в роботі з людьми, і з важкою технікою.
Тому я обрав підприємство, яке займається будівництвом жилих і нежилих приміщень. Я – виконавець робіт. На даний момент моя бригада складається із 5 чоловік. Зараз ми робимо дороги і дорожню інфраструктуру: водовідведення, пожежні резервуари. У компанії є і інші замовлення у Черкаській області. На виконання вказівок керівництва, відвідую і інші об’єкти. Тобто, бути інженером – будівельником – це не означає займатися виключно будівництвом. Якщо потрібно поїхати і виконати інші задачі – я із задоволенням беруся за таку роботу.
Безробітним раджу користуватися приказкою: «Хто шукає – той завжди знаходить». Я вважаю, що хто хоче знайти роботу – той її має. Хто не хоче – шукає причини, щоб не шукати.”
День будівельника: історія
Це свято вперше свято започаткував Микита Хрущов 12 серпня 1956 року. Після розпаду СРСР, свято будівельників продовжили відзначати у незалежній Україні, а також Вірменії, Білорусії, Киргизії, Казахстані, Росії. Так, у нашій країні свято встановлене «…на підтримку ініціативи працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України…» згідно з Указом Президента України «Про День будівельника» від 22 липня 1993 року № 273/93.
День будівельника: традиції
У цей день Президент присвоює Державну нагороду Заслужений будівельник України, Кращому будівельнику і За заслуги. В цей день проходять урочисті зустрічі, вітальні концерти.
Посвята новачків у будівельники
У багатьох бригадах є обряд посвячення для новачків: їм пропонують їсти хліб з сіллю, що символізує «пуд солі», або потримати руку над вогнем — таким чином вони мають відчути, як «горить» робота. А ще через першу плиту розбивають пляшку шампанського.

***

Історія смілянина із династії залізничників

Всі близькі родичі Романа Котляренка працюють на залізниці: свого часу дідусь був майстром цеху ремонту тепловозів ТО-3, батько – слюсар Локомотивного депо. Бабуся була, а мама працює наразі  техніком з розшифровування швидкостемірних стрічок.

Сам Роман після школи пішов навчатися у Смілянський технікум харчових технологій. Здобув професію слюсаря з ремонту контрольно-вимірювальних приладів, «За цим фахом я мав би працювати на цукровому заводі. У нашому місті такий свого часу побудував граф Бобринський. Але завод давно не працює, тож ще тоді я задумався про зміну фаху відповідно до наявності роботи у місті.»

Після – служба в армії, брав участь у проведенні інтернету у м. Сміла. Працював малярем-колористом на закордонних заробітках. Опісля працевлаштувався сторожем у ВП «Локомотивне депо ім. Т. Шевченка». Став слюсарем з ремонту рухомого складу. Чоловік розповідає: «Мені захотілося кар’єрного росту і цікавішої роботи. Дізнався, що є можливість закінчити курси у м. Одеса. Так я став помічником машиніста. Зараз виходимо в рейси на маневрових локомотивах ЧМЕ3, на вантажних локомотивах 2ТЕ10м, а також на пасажирських локомотивах ТЕП 70. Найбільше мені сподобалося їздити на новому локомотиві, так званому «американцю» – називається тризуб.»

Зараз пан Роман поєднує роботу помічником машиніста та навчання на заочній формі в Українському державному університеті залізничного транспорту, спеціальність «Залізничний транспорт», спеціалізацієя – «Локомотиви та локомотивне господарство».

Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості, вітає із професійним святом:

«Дорогі залізничники, дякуємо за Вашу важку роботу, за безпеку і комфорт під час подорожей на залізничному транспорті. Здоров’я, миру, любові, щастя – простих людських радощів, які прикрашають життєвий шлях. Хай Ваша надважлива робота приносить Вам моральне і матеріальне задоволення, хай все в ній ладиться і йде на користь нашій державі.»

Інформація СМРЦЗ

***

Смілянин, який першим отримав сертифікат від Coursera, розповів що дає навчання на міжнародній платформі

Володимир Яшин – клієнт центру зайнятості, який дізнався від свого профконсультанта служби зайнятості про можливість безкоштовно навчатися на Міжнародній платформі Coursera. Чоловік зацікавився і обрав для себе курс «Інноваційна промисловість робототехніки і мехатроніки». Навчання було російською мовою, а серед викладачів – працівники Томського державного університету. Програма розрахована на шість тижнів, але чоловік засвоїв матеріал за тиждень. Каже, що було дуже цікаво і він із захопленням слухав лекцію за лекцією, а азарту додавало успішне проходження тестів.
Пан Володимир розповідає про себе: «Я за фахом фрезерувальник. Навчався в Смілянському ПТУ-5. Працював весь час за фахом на радіоприладному заводі, потім на заробітках у Києві. Раніше я нічого не знав про Coursera, тому це був абсолютно новий досвід для мене.”
Що дав цей курс?
“Я дізнався про загальні поняття з робототехніки, мехатроніки та кращі світові практики. Зрозумів. що праця людини знецінюється, адже робота роботів набагато економніша.»
Які складнощі виникли під час навчання?
“Інформація була цікавою та зрозумілою. Але це тільки теорія, немає практики, яка б сприяла кращому засвоєнню матеріалу. Після завершення курсу, я залишив відгук: подякував викладачам та запропонував додати практичні завдання.”
Що порадите безробітним, які вагаються щодо необхідності навчання?
“Нові знання – це не даремна втрата часу, а Ваш особистий розвиток, можливість отримати вищу професійну кваліфікацію та швидше знайти роботу. Тож замість вагань – порадьтеся зі своїм профконсультантом у центрі зайнятості щодо доступних безкоштовних курсів.”
Як отримати безкоштовний доступ до навчання на платформі Coursera? Відповідає Інна Дмитренко — заступниця начальниці відділу активної підтримки безробітних Смілянського МРЦЗ:
“Міжнародна платформа Coursera відкрила безкоштовний доступ до своїх освітніх програм через служби зайнятості . Для безробітних доступні 3 800 онлайнкурсів за вибором. Навчання проводиться англійською, російською та українською мовами. Щоб мати безкоштовний доступ потрібно:

 1. Отримати статус безробітного (дивіться як це зробити під час карантину на офіційній сторінці фейсбук чи на сайті ДСЗ).
 2. Зателефонувати своєму профконсультанту 4-25-26 та повідомити про бажання вчитися на Coursera.

Навіщо Вам цей навчальний курс?
✓ отримаєте нові навички, які допоможуть вам досягти фінансового успіху,
✓ матимете змогу підготуватися до роботи своєї мрії,
✓ оновите освіту та збережете свою конкурентоспроможність,
✓ розкриєте для себе нові теми,
✓ матимете доступ до контенту 160 університетів та 30 партнерських галузей,
✓ будете частиною спільноти понад 50 мільйонів людей, учнів.”
Інформація СМРЦЗ

***

Про традиції металургів та актуальні вакансії для працівників галузі на Смілянщині

Вони запалюють щодня, а особливо – у третю неділю липня. Як традиційно святкують своє професійне свято смілянські металурги та які виклики постали через  пандемію COVID-19 розповідає Олексій Темченко – головний інженер ТОВ «Смілянський ливарний завод». Директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості – Тетяна Сумська – повідомила які є актуальні вакансії у регіоні для працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.
Олексій Темченко здобув спеціальність «Металорізальні верстати та системи» у Кіровоградському державному технічному університеті. Спершу працював інженером-конструктором на державному підприємстві. Щоб отримувати вищий заробіток, змінив місце роботи на меблеву фабрику. Там був спершу механіком, головним механіком і головним інженером. Потім працевлаштувався головним інженером на українсько-російсько-китайському підприємстві. А останні шість років працює в ТОВ «Смілянський ливарний завод»: був  майстром цеху, начальником відділу контролю, головним механіком, а  зараз – головний інженер.

Які виклики постали перед підприємством під час карантину, спричиненого пандемією COVID-19? Відповідає Олексій Темченко:
“Карантинні заходи через поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, спровокувало застій виробництва у наших замовників. А серед них багато державних підприємств, цілі концерни. Так автоматично і ми стали заручниками цієї ситуації. Хоча на нашому підприємстві виробництво продовжувалося: в умовах карантину ми дотримувалися усіх вимог МОЗу. Підприємство забезпечувало працівників масками, антисептиками та транспортом.”

Як металурги святкують своє професійне свято?
“Засновники ТОВ «Смілянський ливарний завод» ввели свої традиції до святкування професійного свята. Як і вся країна, ми відзначаємо цей День у найспеконтіший період року – третю неділю липня. У цей день керівництво дає різноманітні нагороди “За заслуги” кращим працівникам. Це стимулює нас сумлінно працювати протягом року. Серед подарунків можуть бути коштовні речі чи тематичні сувеніри у вигляді того, що пов’язано із ливарною справою. До прикладу, ливарні печі чи розливні ковші.
Традиційно кожного року ми святкуємо на природі, де є можливість розвести багаття. Адже вогонь – це наша стихія. Минулого року черкаські майстри влаштували для нас файєр-шоу. Що буде цього року – сюрприз для працівників. Але ми впевнені, що це буде щось дивовижне, приємне та цікаве. Такі святкування розвивають корпоративну культуру та підтримують добрі стосунки у колективі.

Які є вакансії для працівників металургійної та гірничодобувної промисловості? Відповідає Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості:
“Наразі є пропозиції для головного металурга  на заробітну плату 16 100 грн. в місяць, інженера-конструктора  — 9 655 грн., газорізальника – 7 200 грн., обрубувач – 7 500 грн., машиніста бурової установки – 10 841 грн. та майстра гірничого – 10 841 грн.. Безробітним, яких зацікавили ці вакансії пропонуємо зателефонувати за телефоном 24889.
У цьому році 14 пошукачів роботи  працевлаштувалися у галузі металургійної та гірничодобувної промисловості. Для порівняння, у минулому році у такий період це було 11 працівників.”
І

сторична довідка: День металурга в Україні встановлено як свято «…на підтримку ініціативи працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День металурга» від 3 червня 1993 року № 187/93.
27 червня 2006 року перейменовано в День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.
Передісторією було свято 28 вересня 1957 року, встановлене Президією ВР СРСР як «День металурга».
Підготувала Ангеліна Хоменко, фахівчиня СМРЦЗ

***

Світлана Потапова: лайф хаки та креативні ідеї для бухгалтерів

Потапова – бухгалтер з десятирічним досвідом. Жінка працювала на підприємстві, де відповідала за нарахування заробітної плати 300 працівникам. Зараз звернулася за допомогою у пошуку нової роботи до центру зайнятості і підготувала лайф хаки та креативні ідеї для колег до професійного свята.
Як заробити гроші, рахуючи їх?
Потрібно працевлаштуватися у надійну організацію чи компанію, де ви матимете не тільки обов’язки, а й права. Може бути так, що організація ніби й надійна, а от колектив такий, що працювати неможливо у такій атмосфері.
Як все памятати?
Я користуюся стікерами, ставлю нагадування у календарі смартфона.
Чим перекусити?
Я помітила, що при роботі з цифрами і абстрактними поняттями мозок з’їдає більше енергії. Підживлюю свій мозок глюкозою – шоколадкою або фруктами чи сухофруктами.
Що тримати під рукою?
Не тільки калькулятор. А ще й накази та закони.
Що слухати бухгалтерам?
Щоб не слухати зауваження під час перевірок, потрібно щодня слухати щось таке, що максимально сконцентрує увагу на роботі. Монотонну роботу найкраще мені робити під гучну сучасну музику.
А якщо вам потрібно сконцентруватися, послухайте саундтреки до фільмів або ігор. Вони створені для того, щоб бути фоном, тому точно не завадять концентрації вашої уваги і стимулюватимуть мозок активніше працювати.
Як відсвяткувати День бухгалтера?
Я не раджу колегам зловживати алкогольними напоями. Відсвяткувати потрібно так, щоб завжди мислити ясно і правильно. Краще провести цей день з тими, хто тебе розуміє, як ніхто, – з колегами, подругами. З’їсти святкового і корисного смаколика, пожартувати, посміятися.
Дорогі бухгалтери! Нехай дебет завжди сходиться з кредитом, а доходи від вашої ретельної роботи ростуть і примножуються у геометричній прогресії!
Інформація СМРЦЗ

***

П’ятірка найпоширеніших юридичних помилок підприємців-початківців


**Підприємці не підписують договори та не перевіряють контрагентів при купівлі або продажу товарів чи послуг. Підприємці наскільки захоплені відкриттям своєї справи, що забувають про безпеку. Коли все робиться без юридичного супроводу – так початківець може потрапити на шахраїв.
**Відмова від реєстрації власного бренду або торгової марки. А коли вирішує зареєструвати торгову марку, то дізнається, що її така вже є. Так підприємець, вклавши власні кошти у бренд, робить рекламу конкурентам.
**Відсутність публічних оферт (стосується інтернет-магазинів). Це забезпечує правила магазину щодо продажу і купівлі товару чи послуг. У конфліктних ситуаціях сторонам набагато легше знайти компроміс, так як клієнт перед покупкою товару мав ознайомитись з офертою.
**Відсутність податкової оптимізації. Варто із самого початку порахувати витрати на податки при різних моделях роботи. Таким чином, деякі бізнеси можуть економити на податках до 30% прибутку щомісяця.
**Відсутність первинних документів. За законом кожна операція з купівлі або продажу товару чи послуг повинна бути оформлена документально. Потім за запитом податкової підприємець зможе підтвердити купівлю чи продаж товару. Тому за складанням первинних документів потрібно уважно стежити. Інакше – податкова може накласти штраф на підприємця.
Інформація СМРЦЗ

 1. ***Смілянським безробітним пропонують безкоштовне навчання
  Зареєстровані  у центрі зайнятості безробітні мають можливість розпочати у серпні 2020 року безкоштовне навчання у Харківському центрі  ПТО ДСЗ за професіями:
  *плодоовочівник – термін навчання 3,5 міс.;
  *оператор з обробки інформації та програмного забезпечення – термін   навчання 9 міс.;
  *касир торговельного залу — термін навчання 6 міс.;
  *електрозварник ручного зварювання — термін навчання 6 міс.;
  *маляр — термін навчання 6,5 міс.;
  *тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського виробництва) – категорія А1 — термін навчання 7 міс.;
  *швачка — термін навчання 4 місяці.
  Деталі за телефоном: 4-25-26

  ***

  Інспектор відділу кадрів ТОВ “МЕЙК АГРО” розповідає як користуватися електронним кабінетом роботодавця

  Тетяна Куценко – інспектор відділу кадрів ТОВ “МЕЙК АГРО”. Вона співпрацює із центром зайнятості через електронний кабінет роботодавця.

  Пані Тетяна розповідає якими функціями користується:

  “Через особистий кабінет роботодавця зручно подавати інформацію про нові вакансії. Потім ці вакансії доступні не тільки зареєстрованим безробітним, а й іншим шукачам роботи. Консультанти роботодавців використовують всі дієві ресурси для пошуку необхідних нам працівників. Також я сама маю доступ до резюме кандидатів, яких було б цікаво запросити на співбесіду. В особистому кабінеті я відслідковую інформацію щодо стану укомплектування вакансій, компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за потреби можу відредагувати реквізити підприємства. Також беру участь в опитуваннях, де можу вносити свої пропозиції щодо функціонування сервісу. Я дякую Ользі Дар’євій за консультації та допомогу у вирішенні нестандартних робочих ситуацій.”

  Тетяна Сумська – директор Смілянського міськрайонного центру зайнятості розповідає як зареєструватися в електронному кабінеті роботодавця:

  “Щоб нашим партнерам-підприємцям було зручно з нами співпрацювати, ми радимо зареєструватися в особистому кабінеті роботодавця. Це економить Ваш час та дає можливість швидко обмінюватися інформацією з центром зайнятості. Для реєстрації потрібно:

      1. Звернутися у відділ взаємодії з роботодавцями до свого консультанта за телефоном 2-48-89.
      2. Повідомити адресу електронної пошти.
      3. Сформувати логін та пароль для авторизації на сайті  Державної служби зайнятості.
      4. Активно користуватися електронним кабінетом роботодавця з власного ПК, планшету чи смартфону в зручний час та зручному місці.”

  Інформація СМРЦЗ

  ***

  Як встановлюється скорочена тривалість робочого часу?

  1) для працівників віком від 16 до 18 років — 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) — 24 години на тиждень.

  Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, передбаченої в абзаці першому цього пункту для осіб відповідного віку;

  2) для працівників, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці, — не більш як 36 годин на тиждень.

  Перелік виробництв, цехів, професій і посад з шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого часу, затверджується в порядку, встановленому законодавством.

  Крім того, законодавством встановлюється скорочена тривалість робочого часу для окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).

  Скорочена тривалість робочого часу може встановлюватись за рахунок власних коштів на підприємствах і в організаціях для жінок, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю.

   

  Юридична довідка СМРЦЗ

  ***

  Історія підприємиці Г.Ракоїд, яка скористалася допомогою по частковому безробіттю на період карантину.

  Подано
  — роз’яснення як отримати таку допомогу від Тетяни Сумської — директорки СМРЦЗ,
  — статистику на Смілянщині щодо такої допомоги за кількістю ФОПів без найманих працівників та роботодавців для найманих працівників.

  279 смілянських підприємців без найманих працівників отримають допомогу по частковому безробіттю на період карантину (станом на 02.07.2020)

  Одна із таких підприємців – Галина Ракоїд. Жінка розповідає як стала бізнесвумен та які виклики постають перед самозайнятими особами через поширення COVID-19.

  Галина Ракоїд відкрила власну справу у 2007 році через те, що у місті не було підходящої для неї роботи. Вона закінчила технікум у м. Сміла, Білоцерківський національний аграрний університет. Пані Галина пригадує: «Я змінила багато місць роботи. Довго шукала легальну працю. Врешті, розчарувавшись у таких пошуках, я створила свій бізнес і працюю сама на себе. Хоча займаюся продажами чоловічого одягу, мій власний чоловік мені не допомагає. Взагалі ніхто не допомагає: за всі рішення я сама відповідаю.»

  Пані Галина вдало обрала приміщення для продажу чоловічого одягу: орендує біля станції ім. Т. Шевченка. Тобто серед покупців і місцеві, і люди, які приїжджають за покупками із сіл. Відповідно, вартість оренди теж вища, ніж в інших малолюдних районах.

  Але на час карантину жінка була вимушена закрити свій магазин. Підприємиця розповідає про виклики, які постали перед її бізнесом: «Ми  не виходили з дому без крайньої потреби. Приміський та міський транспорт не працював. Але ж оренду приміщення та комунальні платежі ніхто не відміняв. Навіть зараз, коли пом’якшили умови карантину, кількість покупців не збільшується. У когось немає грошей, хтось – поїхав на заробітки. Через карантин я спробувала себе в інтернет-маркетингу, створила Viber-сторінку “Карамель” для продажів.»

  Щоб отримати допомогу по частковому безробіттю, пані Галина звернулася до центру зайнятості: «Тут мені розповіли які потрібні документи, допомогли їх підготувати та подати на розгляд. Через декілька днів я отримала позитивне рішення щодо виплат.»

  Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості – розповідає що потрібно зробити ФОПу без найманих працівників, щоб отримати допомогу по частковому безробіттю: «Потрібно звернутися до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ упродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності. Підготувати пакeт документів:

      • заяву на отримання допомоги в довільній формі;
      • копію наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
      • довідку про сплату ЄВ за останніх 6 місяців;
      • відомості до Додатку 2 Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

  Оригінали документів подати до центру зайнятості в один із зручних способів:

      • поштою,
      • через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості.

  Нагадуємо, отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину можуть і роботодавці для своїх працівників. Наразі 57 роботодавців отримають допомогу для 663 працівників.»

  Підготувала А. Хоменко

  ***

  Понад сотня безробітних смілян взяли участь у вебінарах від центру зайнятості та навчалися як шукати роботу
  75 шукачів роботи прослухали вебінари із техніки пошуку роботи, а 41 – про соціальні послуги, які можна отримати у центрі зайнятості. Адаптуватися до нових умов пошуку роботи під час пандемії допомагають профконсультанти центру зайнятості. На таких вебінарах  навчають

      • саморозвитку на онлайн-платформах, які відкрили безкоштовний доступ на час карантину,
      • як писати резюме,
      • як підготуватися та успішно пройти співбесіду у відео-форматі.

  Інна Дмитренко – заступниця начальниці відділу активної підтримки безробітних Смілянського МРЦЗ радить безробітним як використати карантин із користю:
  “Якщо Ви бажаєте розвивати особисті компетенції, які затребувані на ринку праці та мати доступ до освітніх курсів та вебінарів для безробітних від кращих викладачів центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, радимо Вам скористатися освітнім порталом ДСЗ за посиланням http://skills.dcz.gov.ua/  А якщо бажаєте чи потребуєте вибору або зміни професії, визначитися щодо власних професійних інтересів, здібностей, схильностей, для Вас існує можливість безкоштовно отримати ці послуги он-лайн на платформі “МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа”. Є чудова новина для тих безробітних, хто мріяв вчитися на Coursera, та не мав на це коштів:  ця Міжнародна платформа відкрила через служби зайнятості безкоштовний доступ до своїх освітніх програм для безробітних . А це – 3 800 онлайн курсів за вибором.”

  ***

  Безробітні сміляни можуть безкоштовно навчатися онлайн на Міжнародній платформі Coursera

  Міжнародна платформа Coursera відкрила через служби зайнятості безкоштовний доступ до своїх освітніх програм для безробітних (3 800 онлайн курсів за вибором). Це для допомогти працездатним працівникам розвинути додаткові знання та навички для працевлаштування. Сполучені Штати Америки, Колумбія, Коста-Ріка, Греція, Малайзія, Панама, Україна та Узбекистан є першими країнами, для яких ця ініціатива стала доступною. Навчання безкоштовне до кінця 2020 року.

  Що таке Coursera?
  Coursera — це провідна і водночас проста у користуванні навчальна платформа у світі (масові відкриті онлайн-курси).
  Цей курс пропонує онлайн-навчання від кращих університетів та галузей промисловості у всьому світі.
  Навіщо Вам цей навчальний курс?
  ✓ отримаєте нові навички, які допоможуть вам досягти фінансового успіху,
  ✓ матимете змогу підготуватися до роботи своєї мрії,
  ✓ оновите освіту та збережете свою конкурентоспроможність,
  ✓ розкриєте для себе нові теми,
  ✓ матимете доступ до контенту 160 університетів та 30 партнерських галузей,
  ✓ будете частиною спільноти понад 50 мільйонів людей, учнів.
  Що потрібно зробити?

      1. Отримати статус безробітного (дивіться як це зробити під час карантину на офіційній сторінці фейсбук чи на сайті ДСЗ).
      2. Зателефонувати своєму проф консультанту 4-25-26 та повідомити про бажання вчитися на

  Інформація СМРЦЗ

   

  ***

  У вкладенні матеріал щодо допомоги по частковому безробіттю на прикладі родини смілянських підприємців.

  Допомога по частковому безробіттю

  ***

  Легальні вакансії Смілянщини з найвищою заробітною платою
  16 100 грн.  пропонують головному металургу,
  12 500 грн. – майстру гірничому,
  10 000 грн. – водію, бухгалтеру,
  9 655 грн. – інженеру-конструктору,
  9 000 грн. – юристу.
  За детальнішою інформацією та консультаціями щодо співбесід звертатися до Смілянського міськ районного центру зайнятості за телефоном 4-11-89.

  ***

  Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості розповідає як отримати допомогу по частковому безробіттю підприємцям, які не мають найманих працівників:

  ***

  Центр зайнятості інформує!

  Інструкція: як підприємцю без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю

  ***

  Понад чотири сотні жителів громад знайшли нову роботу у 2019 році

  Щоб послуги центру зайнятості були доступними для жителів громад Смілянщини, в минулому році створено виїзні робочі місця для фахівців у приміщеннях сільських рад, періодично проводяться виїзні прийоми та оперативні онлайн-консультації з використанням відео-дзвінків.

  Ірина Борисенко – очільниця Тернівської громади, розповідає: «Наразі у приміщенні сільської ради є чотири робочих місця для працівників центру зайнятості. Там є необхідна техніка, канцелярське обладнання та інші речі для зручної роботи. Трапляється так, що відвідувачі сільської ради звертаються із питаннями щодо працевлаштування тоді, коли не заплановано візит фахівців. У такому разі ми з’єднуємося із працівниками центру зайнятості у телефонному чи онлайн-режимі. Для того, щоб жителі громади могли пройти співбесіду із роботодавцем не полишаючи меж села, фахівці центру зайнятості допомагають налаштувати відео-дзвінки та розповідають як краще себе презентувати».

  У 2019 році Смілянський міськрайонний центр зайнятості співпрацював із Ротмістрівською, Тернівською, Березняківською та Балаклеївською об’єднаними територіальними громадами. Було створено 16 виїзних робочих місць для працівників центру зайнятості, проведено 102 виїзних прийоми, послугами держаної служби зайнятості скористалося 173 жителі громад. Фахівцями центру зайнятості надано 337 послуг: 434 жителів громад працевлаштовано, 91 – взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 54 – проходили професійне навчання.

  Найбільш оплачувані вакансії Смілянщини початку 2020 року

      • 000 грн пропонують машиністу автогрейдера.

  10 000 грн – менеджеру (управителю) з постачання, інженеру-програмісту, автозварнику, гальваніку.

  9 500 грн – слюсару-інструментальнику, оглядачу-ремонтнику вагонів.

  9 000 грн – інженеру-конструктору, слюсару з механоскладальних робіт.

  8000 грн — макетнику макетно-модельного проектування, електромонтеру з ремонту та обслуговування електроустаткування, майстру з металургії, налагоджувальнику приладів, апаратури та систем автоматичного контролю, регулювання та керування, оператору автоматичних і напівавтоматичних ліній холодноштампувального устаткування, термісту.

  За детальнішою інформацією та консультаціями щодо співбесід звертатися до Смілянського міськрайонного центру зайнятості за адресою: вул. Соборна, 68.

Обсуждение закрыто.